| rekinu94 a întrebat:

Buna ziua TPU!
As vrea daca se poate sa priemsc din partea voastra niste informatii despre aceasta firma, asta pentru ca as dori sa lucrez acolo.

Work & Recruitment Services Plantation Capital 425 Harbour Ave London SW10 0XD

Răspuns Câştigător
| Cristina_Sas_1979 a răspuns:

Si pe mine ma intereseaza firma aceasta dar nu stiu unde sa caut informatii despre ea. Taxa este pentru acte si transportul din Arad pina in Londra este gratuit.Banii trebuie trimisi intr-un cont din Ungaria. Oare ei sunt mai seriosi ca noi romanii? adresa mea sas_cristina79@yahoo.com.Mersi.

| Cristina_Sas_1979 a răspuns (pentru Cristina_Sas_1979):

Am trimis un mail la firma respectiva si am intrebat daca mai este ceva preselectie dupa ce trimiti actele si bani si mi-a raspuns domnul Todoran a spus ca dupa ce trimiti mailul cu actele esti acceptat, a mai spus ca nu sunt firmadin Romania sa dea teapa.Sunt acceptate si grupuri mai mari de trei persoane.Nu trebuie sa fie neaparat multiplu de 3.plecarea este in 22 februarie si persoanele vor fi contactate in 15 februarie de soferii firmei de transport.

30 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall,cred ca este teapa dupa ce trimitem bani in cont in Ungaria si actele pe mail asteptam mult si bine sa ne sune soferi firmei de transport.Aceasta firma nu cred ca exista in Anglia lasati si voi comentari daca ati aflat mai multe.

| Zuupass a răspuns:

Buna! Asta e o mare teapa, am informatii sigure din Londra nu exista nici un Todoran la acea firma si ei nici nu angajeaza habar nu au de acest anunt, am inteles ca au deschis o ancheta in legatura cu asta.

| bobymj1987 a răspuns:

Sunt curios si eu am primit mail de la aceasta firma si as vrea sa plec, pare interesanta oferta.ma poti gasi la id mess:boby_mj23 sa vb

| Louie159 a răspuns:

Work & Recruitment Services Plantation Capital 425 Harbour Ave London SW10 0XD, firma exista in Anglia. Dar anuntul despre firma asta e un fals. Am rugat un prieten care e in Londra sa sune la numarul de fix care iti ti-l da in mail. A raspuns un taran, prietenul meu i-a spus ca e in Londra si ca-l intereseaza pentru un prieten un loc de munca si taranul a inchis tel. Prietenul meu a mai sunat de vreo 2 ori crezand ca s-a intrerupt, dar nu a mai raspuns ala. Dupa cateva ore a sunat din nou, taranul raspunde, prinetenul meu ii zice aceeasi treaba si iarasi taranul face o pauza nu zice nimic si inchide. E teapa anuntul, vrea doar sa stranga bani din tara de la grupuri si nu ofera nimic in schimb. NU este ceva serios, alt taran care vrea sa faca avere peste noapte fara sa munceasca.

| daniS90 a răspuns:

Eu tin sa cred ca acest anunt este unul fals.Si spun asta din mai multe motive:in primul rand nicaieri pe internet nu gasesti informatii depre aceasta firma.Ieri dimineata(duminica) l-am sunat pe acest domn pe un numar fix, de Anglia, care se presupunea a fi numarul firmei.Mi-a raspuns si mi-a zis sa il sun pe perioada programului(L-V). Acum ma intreb daca e numarul firmei si lucreaza doar de Luni pana Vineri, ce facea el ieri, Duminica la sediul firmei la ora 10(ora Angliei) dimineata? Doarme la sediul firmei? In fine, l-am sunat si azi pe la 7:30(ora Angliei) si mi-a raspuns, iar(zic ''iar'' pentru ca mi se pare suspect ca la ora aia sa fie cineva prezent intr-o firma.In Anglia ora 9 este cea la care incepe mai toata lumea munca).I-am cerut detalii despre ferma, orasul in care se afla, ce munca se practica acolo.Mi-a zis ca are 60, 70 de ferme si nu are cum sa imi zica la care voi fi repartizat.Acuma vin si va spun ca am 3 ani experienta de munca in Anglia la ferma si nimeni niciodata nu mi-a dat si nu o sa imi dea 2200 de lire pe luna vreodata.Si credeti-ma ca nici voua nu o sa va dea cineva vreodata banii astia, fix, in mana.La majoritatea fermelor esti platit la ''piecework''(cat faci atata iei) sau la ''timework''(adica 6.31 lire pe ora-minimul pe economie in Anglia), iar banii sunt platiti saptamanal(nu la 10 zile cum zice anuntul domnului), la fel cum sunt platiti toti oamenii care lucreaza in Marea Britanie.De cules legume, fructe(cum scrie in anunt) nici nu poate fi vorba in perioada asta.Munca care se face acuma la ferme este ''fieldwork''(munca campului,pregatirea sezonului care urmeaza:constructie tunele, plantat, mutat plante...).Si nu mai pun problemele pe care majoritatea fermelor le au, in perioada asta de criza mondiala, cu banii. Ferma la care am fost 3 ani consecutiv a dat faliment.
Eu v-am dat 'n' motive pentru care cred ca acest anunt este fals.Ramane la atitudinea voastra daca o sa ii platiti sau nu acei bani unui necunoscut.

| Vasea_Gica_1986 a răspuns:

Buna ziua! suntem 3 persoane care am raspuns la anuntul cu plecarea la cules in uk cu aceasta societate. unul dintre noi a si platit cei 58 de euro(ce mi se pare suspect ca nu a primit nimic concret pentru acei bani)..in fine am facut niste verificari si am sa dau niste linkuri sa vedeti si voi. am sunat la registrul comertului din Anglia(COMPANY HOUSE) http://www.companieshouse.gov.uk//index.shtml asa se cheama la ei si mi-au zis ca nu exista firma asta.de asemenea am facut o alta verificare la acest site, tot guvernamental..imi da mai multe nume de firme dar niciunul nu se potriveste cu cel mentionat in anuntul administratorului Tudoran Paul...http://wck2.companieshouse.gov.uk/......panysearch mine nu m-a sunat nici un sofer..eu inca nu am platit nimic..si sper sa imi conving si tovarasii ca e o teapa. nimeni nu iti da 2000 de lire fara sa stie ce poti munci!

| claudeni a răspuns:

Buna seara! in legatura cu adresa firmeiWork & Recruitment Services Plantation Capital 425 Harbour Ave London SW10 0XD am cautat pe NAVIGON si mi-a dat o parcare un peco Sell si un restaurant! Este teapa cu siguranta pusa la punct tot de ROMANASI de ai nostri!

| claudeni a răspuns:

E inselatorie cu siguranta

| fulgulet13 a răspuns:

Salut,a trimis careva banii la aceasta firma?

| BigVAP a răspuns:

Salut! Pana la urma si eu cred ca e teapa. Mi-a trimis cererea si unde trebuie sa trimit banii dar imi e ca raman fara ei pana la urma si nici un semn dupa. Mai ales ca imi pare f ciudat numele administratorului din Budapesta, CASTILLO RODRIGUEZ MARIA BELEN laughing eu unul mai astept pana ma mai documentez fiindca nu vreau sa risc aiurea happy

| rekinu94 explică (pentru BigVAP):

Vreau sa-ti spun ceva, eu am fost la inca o preselctie in cluj-napoca la hotel Olimp.
Acolo au venit niste directori a unei firme din Anglia tot din Londra,
Dr erau italieni, englezii lucreaza cu italienii.
vorbeau engleza.
au spus ca ei iti dau 6. x lire pentru o ora dar in acea ora trebuie sa indeplinesti o anumita norma ca sa-ti dea atat.
insa iti da atat dar dupa o luna zbori acasa daca nu tii pasu.

| Panait_Marian_1967 a răspuns:

Salut ai primit vreun raspuns despre firma respectiva?

| rekinu94 explică (pentru Panait_Marian_1967):

Am primit un mail, prin care mi-a dat 2 modalitati de efectuare a actelor.
spune ca trebuie sa platesc 58 de euro daca mi le fac ei sau sa mi le fac eu singur nu ma costa nimic.

| Louie159 a răspuns (pentru rekinu94):

Varianta sa nu platesti nimic si doar sa ti le faci tu nu exista. Daca suni iti inchide telefonul in nas. Ramane doar aia sa trimiti banii si atat. Nu mai primesti nici un raspuns daca pleci laughing

| Vasea_Gica_1986 a răspuns (pentru Panait_Marian_1967):

Http://wck2.companieshouse.gov.uk/......panysearch Aici am verificat eu numele firmei si se pare ca nu exista

| Alexandru_Onofrei_1990 a răspuns:

A trimis cineva banii pana acuma? sau are de gand?

| marius_8445 a răspuns:

Suna bine oferta da totusi cred ca e teapa e prea frumos salariullaughing

| boby12r a răspuns:

Ce nu mi se pare normal, de ce au treaba cu o firma din Ungaria pe motiv ca firmele noastre nu sunt serioase. ei ce sunt atunci, a cata mana? interesant

| Gabriel_Blanaru_1918 a răspuns:

Buna seara! Eu am trimis banii si m-a sunat un sofer Cornel Bitiusca(s-a recomandat) si mi-a zis pe data de 22.02. 2014 sa fiu la ora 8 in gara, in Arad.

| tipuflorin a răspuns (pentru Gabriel_Blanaru_1918):

Lasa-mi si mie numarul te rog

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabriel_Blanaru_1918):

Salut,nu cred ca ai facut bine ca ai dat bani,(174 eur grup de 3 persoane) tu ai incredere doar sa vb cu cineva prin email si la telefon sa-ti ofere un job in uk. Daca reusesti si pleci sa ne anunti si pe noi.Bafta

| Cristina_Sas_1979 a răspuns (pentru Gabriel_Blanaru_1918):

Buna dimineata nu ti-a zis soferul la ce firma de transport lucreaza?

| claudeni a răspuns (pentru Cristina_Sas_1979):

E teapa cu firma :Work & Recruitment Services Plantation Capital 425 Harbour Ave London SW10 0XD mie imi da o parcare

| Calin_Pap_1980 a răspuns (pentru Gabriel_Blanaru_1918):

Te rog sa ne anunti daca pleci, deoarece si eu vreau sa plec
ti-a spus si numele firmei de transport? cum va intalniti?

| Alexe_Gabriel-Octavian_1993 a răspuns (pentru Gabriel_Blanaru_1918):

Maine dimineata trimit si eu banii, asta este daca nu risti nu castigi, am vb cu un baiat de la ITM si a zis ca daca mai cer bani in afara de cei 58 euro este teapa daca nu este posibil sa nu fie, si am cautat firma pe google maps si mi.a dat o cladire foarte mare in Londra!

| Vasea_Gica_1986 a răspuns (pentru Alexe_Gabriel-Octavian_1993):

Buna ziua! suntem 3 persoane care am raspuns la anuntul cu plecarea la cules in uk cu aceasta societate. unul dintre noi a si platit cei 58 de euro(ce mi se pare suspect ca nu a primit nimic concret pentru acei bani)..in fine am facut niste verificari si am sa dau niste linkuri sa vedeti si voi. am sunat la registrul comertului din Anglia(COMPANY HOUSE) http://www.companieshouse.gov.uk//index.shtml asa se cheama la ei si mi-au zis ca nu exista firma asta.de asemenea am facut o alta verificare la acest site, tot guvernamental..imi da mai multe nume de firme dar niciunul nu se potriveste cu cel mentionat in anuntul administratorului Tudoran Paul...http://wck2.companieshouse.gov.uk/......panysearch mine nu m-a sunat nici un sofer..eu inca nu am platit nimic..si sper sa imi conving si tovarasii ca e o teapa. nimeni nu iti da 2000 de lire fara sa stie ce poti munci!

| Alexe_Gabriel-Octavian_1993 a răspuns (pentru Vasea_Gica_1986):

A plecat cineva?

| Cristina_Sas_1979 a răspuns (pentru Gabriel_Blanaru_1918):

Buna ai reusit sa pleci?

| Cristina_Sas_1979 a răspuns (pentru tipuflorin):

Buna ai primit cumva nr soferului de telefon? poti sa mi-l trimiti si mie? multumesc.