| haloandrei a întrebat:

Cand am fost mai mic am ascultat o poveste audio. In ea se povestea povestea unui mos si a unei babe. Incepea cam asa: Se trezeste baba dintr un vis in care sa facea ca se pregateste de drum lung,(la fel si cu mosul) totul narat linistitor de o voce de femeie blanda.In poveste se intalnesc in gara cu nepoti si incep sa isi istoriseasca intamplarile din viata lor, cantari, ceva poveste cu sf. Petru iar apoi nepotii pleaca(sau bunici, nu sunt sigur) si povestea se incheie sugerandu ti ca bunicii au murit.
Stie cineva cum se numeste sau unde o pot gasi, era ceva de genul "amitirile bunicilor".
Multumesc ca ati acordat atentie, dau funda!

Răspuns Câştigător
| emignon a răspuns:

Aventuri in tara amintirii, si era totul de fapt un vis al unei fetite despre bunicii sai.