| anonim_4396 a întrebat:

Cand trimiti un mesaj pe Facebook cuiva, desi persoana respectiva e online nu apare "seen". Ma gandeam ca e vorba de spam pentru ca nu cred ca ar fi block. Deci... pot sa fac cumva sa vada mesajele respective persoana? Sau...

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Când trimiți un mesaj pe FB, el ajunge fie în Inbox, fie în Other, depinde de setările fiecăruia... Poate că mesajele tale intră în "Other", din cauza faptului că nu te afli printre prietenii ei din listă. Și atunci, e foarte posibil să le ignore...
Tu, când trimiți un mesaj, trebuie să scrie ceva de genul ex. http://i.imgur.com/UP6bS0W.jpg, valabil doar în cazul, în care intră în Other.
Dacă te-ar fi blocat, nu i-ai mai fi putut deschide contul, ar fi apărut doar o pagină albă, unde scria: Sorry, this page isn't available etc

Nu poți obliga pe cineva, să îți citească mesajele, chiar dacă fata/băiatul e pe vizibil, ori pe invizibil. E alegerea fiecăruia.