| VladimirIlie a întrebat:

Care este codul postal al Romaniei pentru ID?

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu există cod poştal pentru ID!
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

ZIP code este 600155. Uite parerea utilizatorilor TPU la o intrebare asemanatoare. Dar cred ca o sa ramai mai nedumerit ca la inceput:
http://www.tpu.ro/conversatii/cine-stie-un-cod-postal-pentru-id-de-yahoo/

regis
| regis a răspuns:

Codul postal este diferit nu doar pentru fiecare localitate sau fiecare oficiu postal, ci chiar in cadrul aceluiasi oras, pentru FIECARE STRADA in parte. Ca sa nu mai spun ca si strazile foarte lungi sunt impartite la randul lor in mai multe sectoare, fiecare avand propriul cod postal.
Daca vrei sa il bagi din burta, pune 6 cifre la intamplare, daca il vrei pe cel corect, introdu adresa ta aici si il afli:
http://www.coduripostale.ro

| justmeangel a răspuns (pentru regis):

De fapt, este incorecta afirmarea conform careia s-a atribuit un cod postal pentru fiecare STRADA. Exista 48 de municipii pentru care codurile postale sunt detaliate la nivel de strada, dar asta nu inseamna ca fiecare STRADA are propriul cod postal.
Detalii suplimentare privind codurile postale poti gasi la:
http://gpsrouter.blogspot.ro/......si_18.html

| regis a răspuns (pentru justmeangel):

Eu nu am facut nicaieri "afirmarea" ca fiecare strada din tara aceasta are propriul cod postal. Invata putin limba romana, invata sa nu sari peste unele cuvinte sau chiar peste unele propozitii atunci cand citesti raspunsurile altora si mai ales incearca sa raspunzi intrebarilor, nu sa dai lectii celor care au raspuns deja.

| HaiHui4Ever a răspuns:

Codul postal al localitatii tale. Daca nu il stii poti baga 157489

| andreyusnice a răspuns:

Fieacare om apartine de o posta.Cand iti cere codal postal se refera la codul postal al acelei poste.In canzul in care iti faci un cont de mess etc. eu te sfatuiesc sa pui un cod la nimereala.De exemplu eu am pus 00000000(vezi ca trebuie ceva injur de 6-8 de 0). Bafta!

| Al3xXXxx a răspuns:

Http://cod-postal.ro/ - cauta aici codul postal din orice localitate, merge orice cod chiar daca bagi unul la intamplare doar sa fie din 6 cifre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la un cod postal al tarii, mai exact ZIP CODE ii spune, spre surprinderea ta Romania nu NU are asa ceva, stiu ca i-am intrebat mai demult pe cei de la Posta Romana.
Daca vrei sa completezi anumite formulare foloseste codurile postale ale oraselor.

Alte răspunsuri
| supergeniu a răspuns:

laughing codul adresei tale baga 220015

| Terapeutul a răspuns:

| Paula_Urdareanu_1997 a răspuns:

| Laura_Stanica_1999 a răspuns:

| Fieraru_Nelu_1950 a răspuns:

Alte răspunsuri
| Bordeianu_Adriana_1979 a răspuns:

Codul postal al Romaniei

| badenisb a răspuns:

Mersi mult pentru codul 600155

Alte răspunsuri