| grigor3 a întrebat:

Care este diferenta daca faci un liceu la zi si un liceu fara frecventa? nu sunt acelasi avantaje?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu exista forma fara frecventa, doar forma cu frecventa (la zi si seral) si forma cu frecventa redusa.
La seral si la frecventa redusa se face 5 ani liceul (cl.IX-XIII), asa ca este mai bine la zi, unde se face 4 ani.

| onlydog a răspuns:

La fara frecventa nu prea se face carte si o sa ai probleme la bac, dar un oarecare avantaj exista si cu liceul la seral, ai 12 clase, chiar daca nu iei bacul. Oricum examenul de bacalaureat poti sa-l mai dai daca nu-l iei din prima

| CDumi49 a răspuns:

La zi înseamnă să te duci în fiecare zi iar fără frecvență înseamnă când vrei tu