| anonim_4396 a întrebat:

Care este faza cu turnatul de apa cu gheata in cap? vad pe facebook o grama de postari cu lume care isi toarna galeti cu gheta in cap...

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este o provocare --- cel care o accepta(isi toarna galeata cu apa in cap) va dona bani in scop caritabil.

" Provocarea care a făcut vâlvă pe Facebook, Twitter, YouTube şi Instagram în Statele Unite a fost lansată de asociaţia ALS, care luptă împotriva sclerozei laterale amiotrofice, cunoscută şi sub denumirea "Boala lui Lou Gehrig".

Regula provocării spune că cel care o primeşte are la dispoziţie 24 de ore pentru a se filma în timp ce îşi toarnă în cap o găleată plină cu apă şi gheaţă, fiind îndemnat şi să doneze bani asociaţiei ALS."--- vezi sursa :http://www.mediafax.ro/......o-13091365

| elleme a răspuns:

Habar n-am. Mi se pare o prostie.

| iCappy a răspuns:

E un fel de provocare, un om il provoaca pe altul sa isi toarne o galeata in cap si asa mai departe, in semn de prietenie.
Cum ar fi: Marcelo(Real Madrid) la provocat pr Ronaldo, Ronaldo a acceptat si dupa la provocat pe LeBron, iar el la proocat pe Obama

| BibuxBii a răspuns:

Este un concurs pentru un scop caritar.Cel mai amuzant filmulet castiga, iar daca dintre cei inscrisi, refuza cineva sa isi arunce, va trebui sa doneze 100 euro unor copii cu probleme happy