| GolopențaAdrian a întrebat:

Care joc are cea mai mare mapa?

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

No man sky (bârfele ar zice că asta)
Xenoblade Chronicles 70.000 m2
The Elder Scrolls II: Daggerfall 62.000
Lord of the Rings Online 30.000
Guild Wars Nightfall 15.000
Fuel 5.000

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

No man sky. Dar nu e prea. frumos.

| OldSoul a răspuns:

Minecraft, ca acolo se mareste mapa pana pica serverul de la lag! laughing

| VelaJohnny a răspuns:

Minecraft are mapa mai mare decat suprafata pamantului, daca consideri ca un bloc are 1 metru in toate cele 3 directii. Am vazut un video pe Youtube, 17.6 milioane de metri pe diagonala avea in updateul 1.8. Uite un video recent

https://www.youtube.com/......tps?/watch

Lungimea e de 60.000.000 metri, latimea tot 60.000.000 de metri are, deci are 3.600.000.000 km2 iar pamantul are 512.000.000 km2.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Gta V! big grin

| Mihαi a răspuns:

Cred ca World of Warcraft.