| florin616 a întrebat:

Cat e pensia de invaliditate de gradul 3?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pensia de invaliditate nu este o suma fixa, este in functie de timpul lucrat si salariile avute.
Stiu din intrebarile tale anterioare ca n-ai lucrat, asa ca nu cred ca poti primi pensie de invaliditate. In orice caz adreseaza-te la Casa Judeteana de Pensii Publice din judetul tau si vezi ce o sa-ti raspunda, ei acorda pensia de invaliditate.

2 răspunsuri:
| Alexis7591 a răspuns:

Depinde de boala care o ai, vechime in campul muncii...
Indemnizatia gr.3 handicap este de 33, 50 lei.

| florin616 explică (pentru Alexis7591):

Nu am lucrat niciodata, sunt operat la coloana, mi-am rupt-o la scoala.Indemnizatia e intre 33 si 50 de lei? doar atat?