| wannabe a întrebat:

Cat trebuie lasat un telefon nou la incarcat? [nokia]

15 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Eu stiu ca 2 ore...

| cristi27 a răspuns:

Trebuie formatat de 3 ori a cate 12 ore

| Fowls a răspuns:

Daca citeai instructiunile vedeai acolo!

| viki a răspuns:

12 ore si il incarci inchis.happy

Răspuns utilizator avertizat
| annda a răspuns:

12 ore parca big grin

| cd92 a răspuns:

Bateriile de tip Lithium Ion si Lithium Polymer NU se formateaza, deci nu se lasa la incarcat 1 zi sau mai multe zile numai telefoanele cu baterii Nimh se lasa la formatat

Răspuns utilizator avertizat
| Ralux a răspuns:

Trebuie lasat 12 ore de 3 ori.Adica nu il lasi la incarcat apoi dupa ce se termina, il pui iar si tot asa.Nu,ci l-ai incarcat si astepti sa se descarce si dupa aceea il mai bagi.Am inteles ca atunci cand telefonul e nou se descarca un pic mai repede.
Oricum succes cu noul tau telefon si sper sa il folosesti cu placere!smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana scrie baterie incarcatawinking al meu asa arata(e nokia 1600)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa il lasi 12 ore inchis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dupa ce il las 3 zile dup. pot sa incarc doar 2 ore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

14 ore

| frida0purple a răspuns:

Stiam ca atunci cand iti cumperi un telefon, chiar daca are bateria deja formatata, trebuie s-o formatezi si tu: consumi bateria pana se inchide, il lasi la incarcat 12 ore, apoi mai faci o data chestia asta. happy