| coMpLeT a întrebat:

Cateva intrebari despre YouTube:
1. Merge sa modific varsta de la profilul de pe YouTube? Daca da, cum?
2. Ce inseamna sa iti faci channel la YouTube si cum faci?
3. Cum te abonezi la channelul cuiva si ce inseamna sa te abonezi, ce facilitati primesti?
4. Merge sa modific numele de la contul de pe YouTube? Daca da, cum?
5. Cum imi pot modifica culoarea la nume? Adica, am vazut unii pe YouTube de le apareau numele mai diferit, de exemplu Tequila, cum fac sa imi apara si mie numele ca la ea?

Cam atat..credbig grin

Dau funda deci astept raspunsuri:d

Răspuns Câştigător
| cammm a răspuns:

1.nu merge sa modifici varsa, doar sa o ascunzi, apesi hide la edit de sus.
2.Channel e profilul tau de youtubebatting eyelashes
3. Daca te abonezi la cineva, prmesti anunturi cu video-urile lui noi. Ca sa te abonezi apesi Subscribe la el pe canal.
4. Nu merge sa modific numele. Doar daca iti faci alt cont, alt profil.
5.Nu poti sa faci asa. Trebuie sa fii partener cu cei de la youtube.

cu placerehappy

2 răspunsuri:
| Lvrkiosif a răspuns:

1 dai pe sageata din dreapta si dai pe SETARI YOUTUBE si acolo unde scrie NUME mai in dreapta gasesti Editaţi profilul
2 pai daca ai cont ai channel/canal (pe limba romana) daca vrei sa intri in canalul tau dai pe sageata din dreapta sus si dai CANALUL MEU/pe engleza MY CHANNEL
3 fiecare video apartine unui canal/utilizator...iar ca sa intri pe canalul lui trebuie sa dai click sub titlul melodiei, unde este si butonul ABONATIVA/SUBSCRIBE daca vrei sa te abonezi, iar daca te abonezi iti apar pe pagina de pornire melodiile care le incarca userul respectiv
4 dai pe sageata, dai setari youtube si in sub EDITATI PROFILUL iti apare setari avansate si dai pe redenumiti canalul ...numele nu il poti schimba decat daca iti faci cont google+
5 nu stiu

| mihaitaLGP a răspuns:

1.Nu

2. Daca ai cont pe yt ai si canal, doar ca nu ai vidioclipuri incarcate.

http://www.youtube.com/user/blu3hoit/videos

3.O data ce ai cont pe youtube, apare in dreptul utilizatorului care a incarcat vidioclipul respectiv butonul Abonat(a).
Am facut un print sa vezi despre ce vorbesc.
http://img29.imageshack.us/img29/3257/abonament.png

4. Nu

5. O data ce ai cont, modificarile le faci din setari.

Sper ca te-am ajutat, daca mai ai nelamuriri intreaba.