| Anonim34231 a întrebat:

Ce card imi trebuie sa pot sa cumpar de pe ebay, sau cine sa imi transfere bani online prin paypal? (debit, credit) si cat costa sa fac?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice card care este valabil si in strainatate.

| CuriousStuff a răspuns:

Orice card (credit/debit, visa/master) nu conteaza. Poti sa platesti direct cu cardul sau poti sa iti asociezi cardul la contul la paypal.
Nu costa nimic la multe banci, sa-ti faci un card. Trebuie doar sa ai 18 ani.

| Daniel13643 a răspuns:

Nu cumpara de pe ebay

| tudor1225 a răspuns:

Poti cu orice fel de card emis de Visa, MasterCard sau Maestro. Singura taxa este reprezentata de diferenta de valuta (transformarea din lei in dolari sau euro).

Cu PayPal este ceva mai complicat pentru ca serviciul nu este 100% compatibil cu bancile romanesti.

Pentru a-ti face un card trebuie sa ai minimum 14 ani.