| best1people a întrebat:

Ce chimie studiaza un asistent farmacist si un farmacist (organiza sau anorganica)?

Răspuns Câştigător
| ElectroAngel a răspuns:

Materiile sunt acestea(in total pe toti anii)

Forme farmaceutice ca sisteme disperse

Propedeutica farmaceutica

Elemente de botanica

Apiterapie

Chimia compusilor anorganici

Forme farmaceutice solide

Chimia compusilor farmaceutici

Management finaciar

Marketing in domeniul farmaceutic

Tehnologia informatiei si comunicarii

Iar in legatura cu angajarea ar trebui sa studiezi piata in orasul in care ta afli, tu stii daca sunt sau nu anunturi de angajare.La noi in oras cel putin se cam umple cu anul nostru(eu sunt in ultimul an) si cel putin anul care urmeaza nu stiu unde or mai incapea ca deja sunt cam pline farmaciile.Insa fiind o meserie de viitor, pentru cele care nu sunt casatorite si vor sa plece dincolo este o sansa de milioane.Am vazut ca mai nou se cere mult personal de farmacie pr Marea Britanie.

| best1people explică (pentru ElectroAngel):

Dar aceste materii sunt valabile si pentru asistent si pentru farmacist?

| ElectroAngel a răspuns (pentru best1people):

Da.

| best1people explică (pentru ElectroAngel):

Mersi si succes mai departe big grin

| ElectroAngel a răspuns (pentru best1people):

Npc big grin succes si tie big grin