| GolopențaAdrian a întrebat:

Ce drivere am nevoie ca sa instalez placa video? Am avut windows 10 si cand s-a instalat acest windows a instalat drivere si atunci mi-a mers GTA vice city, GTA 3, Asphalt 8, etc.Acum am revenit la versiunea de Windows 7 si nu mai merg jocurile astea si scrie ca numi cunoaste device-ul si ce driver trebuie instalat ca acum scrie N/A?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te chinui!
Intra aici: http://www.driverscloud.com/en
Apasa Start the detection, Agent installation, Automatic installation, apoi asteapta un pic si se va downloada un programel. Instalezi programelul si apesi iarasi Start the detectin din programel. Sa nu ai inchis browser-ul. Apoi te uiti in My Drivers. Vei gasi acolo ce problema ai si ce sa instalezi. Programul le gaseste automat pe cele mai noi. Atentie! Nu merge fara sa ai Adobe Flash Player instalat. Succes!

| GolopențaAdrian explică (pentru Salontanul):

Si dupa am dat Start detection in program ma baga pe o pagina de internet si de acolo ce sa iau?

| Salontanul a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Apasa pe Start the detection/Automatic installation. Se downloadeaza un fisier de tip.exe si il instalezi apoi dai Detect. Apoi te uiti in My Drivers.

| GolopențaAdrian explică (pentru Salontanul):

Asa am facut am dat start sa instalat programul i-am dat detect si apoi m-a bagat pe o pagina unde scrie acolo si my drivers

| GolopențaAdrian explică (pentru Salontanul):

Ms s-a rezolvat

| Salontanul a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Acolo. Apasa pe My Drivers. Ce ti-e frica? Nu musca. Iti arata ce nu ai la zi si ce nu ai instalat. Succes!

| Salontanul a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Mersi si eu!

| GolopențaAdrian explică (pentru Salontanul):

Am facut cum ai zis acum am placa cideo si merge jocurile mentionate mai sus

14 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ia programul ala de scaneaza driverele automat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Driver boosters

| nnesuferitu a răspuns:

Iti trebuie driver-ul de la placa ta video. E un CD pe care scrie "Nvidia GeForce Experience" sau "ATI / AMD" ( Pe placa mea video scrie ATI - From gamer to the gamers" si mentionez ca e ATI Radeon R7 )

| GolopențaAdrian explică (pentru nnesuferitu):

S-a rezolvat problema nu mai e nevoie

| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Uite cum mai poti instala sau updata un driver.in lista aia pe care o vezi instanga, driverle lipsa sau vechi iti vor aparea cu semnul! Fara programe sau altceva, numai net sa ai.

https://www.youtube.com/watch?v=vL6E0PJjOgk

| Cresto a răspuns:

Incearca sa instalezi amandoua drivere AMD si NVIDIA, dupa du-te la Device Manager si o sa vezi ce placa video ai, daca ai NVIDIA dezinstalezi drivele AMD. Daca ai AMD dezistalezi drivele NVIDIA.