| popmirgea1999 a întrebat:

Ce materii se fac la cadastru? E greu? pe ce fel de matematica se bazeaza M1 sau M2? Ai vreun viitor dupa ce termini?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat din ce localitate!
Vezi, spre exemplu, informaţii despre cea din cadrul U.S.A.M.V. Cluj-Napoca...

Vezi disciplinele în "Planurile de învăţământ" de la linkul :
horticultura.usamvcluj.ro/specializari/planuri-de-invatamant-licenta-1/masuratori-terestre-si-cadastru/at_download/file

http://horticultura.usamvcluj.ro/......astru/view

Evident că este o specializare de viitor : tot timpul vor fi probleme cu întăbulările, situaţia fiind dezastruoasă la nivelul întregii ţări...
Este de lucru pe cel puţin 50 de ani :))

Toate cele bune!