| Valy9999 a întrebat:

Ce sunt masonii? Care este scopul lor si ce vor sa faca?

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Masonii sunt un club de discutii si participa la spectacole de teatru (numite ritualuri).

| blAster85 a răspuns:

Pentru a intelege adevarat ar trebui sa cauti niste documentare si preferabil traduse despre iluminatii sau new world order.E un grup format in Bavaria in 1667 de catre oameni inteligenti, de o clasa superioara, acest grup fiind menit sa conduca lumea, uita-te la ce se intampla si ce s-a intamplat prin lume, dar chiar insist sa cauti documentarele si vei intelege totul.

| Valy9999 explică (pentru blAster85):

Am cautat unele documentare pe YouTube dar nu am inteles prea multe. Imi poti da cateva link-uri interesante?

| blAster85 a răspuns (pentru Valy9999):

Ma voi uita sa vad daca mai gasesc ceva, eu am gasit traduse dar acum 4-5 ani. Da-mi ceva timp si ma voi uita.

| blAster85 a răspuns:

Http://www.filmedocumentare.com/teoria-conspiratiei-masoneria-in-romania/ asta se refera doar la cei din Romania, ma voi uita sa vad daca gasesc mai marii lideri

| blAster85 a răspuns (pentru blAster85):

Ps:asta sa nu-l ratezi:http://www.filmedocumentare.com/......lex-jones/ sa te uiti cand vei avea rabdare si chef pentru a si atent si a intelegee. http://www.filmedocumentare.com/......lex-jones/

| Valy9999 explică (pentru blAster85):

Mersi mult de tot!