| GolopențaAdrian a întrebat:

Cele mai bune windows-uri pentru gaming? Si de ce respectivul windows este cel mai bun?

Răspuns Câştigător
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Windows 7. dar la jocuri poti folosi RazerGame boster iti va elibera aproximativ +300mb depinde probabil aproape de un gb. Dar sa pui umbrele pe off nu prea sunt ele asa atractive pe unele jocuri, mananca multe fps-uri. Anti alisting pe 0. si multe setari pe care nu le vei observa deloc cu ochiul liber cand vei juca. Adica setarile care consuma multe fps-uri si noi nici nu le observam in joc.

| GolopențaAdrian explică (pentru AntoniSoulesOne):

Si acest program le da si viteza?

14 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Windows 7. Merge super.

| Sn4k3 a răspuns:

Windows 7 Ultimate, cam toate jocurile aparute sau care vor aparea se pot/se vor putea juca pe windows 7. Nu cere mult si e folosit mai de toata lumea.

| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

Pai si eu am windows 7 ultimate si nu pot juca toate jocurile

| Sn4k3 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Pai poate pentru ca nu ai cerintele potrivite pentru jocuri (procesor, rami, placa video).

| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

Da asa e

| untu a răspuns:

Golopenta,pui prea multa intrebari privitoare la jocuri! Esti cumva depedent de jocuri-videol pe calculator? Imi pare rau, e spre binele tau ca inrebi prea multe intreebari privitoare la jocuri se enerveaza pe cei multi utilizatori!

| GolopențaAdrian explică (pentru untu):

Nu sunt dependent dar inainte nu mi-au mers acum cum am un fel de placa video de aia doresc sa imi bag

| GolopențaAdrian explică (pentru untu):

Oricum daca ar fi asa nu as fi singurul oricum le joc pe laptop si daca intreb nu inseamna ca is dependent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu poti juca toate jocurile daca nu ai sistemul puternic.Nu conteaza ce windows ai daca ai procesor mic. Ti-am mai scris de atatea ori ca procesorul conteaza.Ramii si placa video la fel. Orice joc merge pe win 7 daca ai procesor puternic, rami multi si placa video mare. Am tot dat sfaturi mereu, inainte sa jucati un joc, cautati ce cerinte de sitem are acel joc. Daca vrea procesor Intel de 3, 0 ghz atunci ala trebuie sa-l ai. daca il bagi cu un procesor de 1, 5 sigur nu va merge.

| derEinzelgängerWolf a răspuns:

XP deoarece nu foloseste mai deloc memorie ram.Insa jocurile noi nu merg pe el.De la windows 7 in sus toate folosesc aprox 1 gb ram.Insa daca folosesti unul dintre acestea iti recomand sa scoti efectele vizuale pentru ca o sa scoti mai multe fps-uri astfel.

| GolopențaAdrian explică (pentru derEinzelgängerWolf):

Da dar nici pe windows 7 nu merg jocurile noi

| MucH a răspuns:

Un Windows bun pentru jocuri este windows 7 sau windows 10(depinde de componente)
Iar orice PC are nevoie de windows

Funda?

| DedeAndreea16 a răspuns:

Eu folosesc Windows 7 Home Premium x64 și merge foarte bine. happy