| grigor3 a întrebat:

Cererea pentru alocatie de 18 ani pot s-o fac si daca trece luna septembrie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cererea o faci in luna in care implinesti 18 ani. Daca ai depasit 18 ani poti s-o faci in maximum 1 an de la depasirea varstei, vei solicita si alocatia anterioara pe care n-ai primit-o, bineinteles daca ai urmat cursurile liceului sau scolii profesionale in aceasta perioada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa o faci cand vrei, n-are importanta. Eu implinisem 18 ani in clasa a 11-a si prin clasa a 12-a semestru doi am facut cererea aia si am primit urmatoarea luna toata alocatia deodata.

| HardCore7750 a răspuns:

Da.