| francisc4 a întrebat:

Cine este din Iasi, imi poate spune cum as putea ajunge din Alexandru, statia Zimbru in statia Bucsinescu? (ma refer la ratp - cea mai eficienta cale).

Pana acum m-am gandit doar la 28 pana la Hotel Europa si de acolo sa cobor, dar este destul de mers. Alte pareri? Va multumesc.

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Iei frumos tramvaiul 11 si cobori la capat linga piata Chirila. De acolo pana in Bucinescu faci vreo 15 minute pe jos. Sau cobori la Flora si iei un 47 care are statie fix in Bucsinescu.