| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi da si mie niste siteuri cu statusuri, texte, poezii de dragoste? dau funda pentru cele mai multe

1 răspuns:
| Georgii a răspuns:

" A iubi inseamna a suferi si cum mstatusuri-triste-cele-mai-frumoase-statusuri-de-suparareulti fug de suferinta putini stiu sa iubeasca! "

" Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez… "

" As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele… "

Vreau sa fiu singur in pustietate, sa nu vad lumina zilei, doar intunericul adancul sufletului… "

Zambeste iar si priveste putin . Orice pahar jumate gol mereu e si jumate plin

Intotdeauna, intr-o situatie dificila, exista cel putin o sansa de a invinge

asa ca lasa stsurile triste:* totusi daca chiar vrei...uite cateva

apare o intrebare.pe cine o sa doara mai tare?pe tine ca iti vei aminti de mine in fiecare zi?sau pe mine cand stiu ca nu mai vii?

Si tu poti fi ranit de o fata . Nu uita ca si baietii plang cateodata

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum

nimic nu doare mai tare decat un lucru inteles prea tarziu...

Cel mai trist lucru este sa te simti in plus acolo unde, candva, tu inseamnai totulhttp://ymstatus.com .

te minti si acum desi ti-e dor,ai pus orgoliul in fata sentimentelor

Doar perna stie cat am plans

tu nu vei sti ca nu-ti voi spune

tinand in brate perna strans

tu nu vroiai sa sti de mine!

Crezi ca mi-a fost usor

cand te iubeam numai pe tine

si mistuita de al tau dor

tu nu vroiai sa sti de mine!

Vei mai iubi asta o stiu

O sti si tu destul de bine

Eu sunt aici exemplu viu

Iubesc acum,dar nu pe tine!

cu ochii inlacrimati privesc strada invaluita in ceata, astept cu nerabdare sa vad pasii tai indreptandu-se spre mine,dar tu nu vi...pentru ca altcineva se bucura de dragostea ta

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec

ma vrei inapoi?eu nu.nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plang.am mai crescut...:

*E fiara C`atrage prada cu un zambet in0cent...Lic0area cea letala cand cautSi un sentiment;x

*spirith latin iubestidar n`ai noroc , o iei de mica ,o cresti. pana se face frumoasa foc;x

* E atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata

*Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitzii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy!

*I'a Zapacit Pe Baietzi A Facut Din Ei Valetzi, Merge Purtata de Tandrete K e O mARE fINETE,Bn Arata Bn sE PoartA,cand iSi AratA Talentu dObOarA ToT clAsAmentu

Ne-am indragostit [:X]

Pe dracu

Tu de mine

Eu de altu

Draga nu ma privi cu ura. dar Eu sunt mai buna:Xsh ink ceva papusha.:/e o diferenta mare intre Mine sh tine.Eu nu am sange d tarfa in mine

Acel copil ciudat,cu acel ceva SpeCial ! >x"

O fatha mai dulce decath ciocolatha, O fatha care nu te streseaza ca gagica aia ingamfatha! O fatha pe care o visezi odatha.Da` ea e "fatha lu` tata

Am pRiViRea lu` TaTa ;x ZamBeThuL lu` MaMa ;x DaR ochii ...Ochii sunT ai mei

ma urasti?~problema ta!~ma copiezi?haa...nu'mi ajungi la pricoare!ma iubesti?si eu pe tine!~un sfat?~nu te lua de viata meah!te-am amagit?~scuze!~te-am jignit?~bv mie!

Poate am aere’n cap.asta e doar problema mea.nu poti sa ma suporti.asta e doar problema ta…nu ma cunosti…nu mai comenta.ai grija d viata ta…nu d a mea

Ceea ce il usuca pe tati meu de baniE pustoaica lui de 14 ani

Daca intr-o zi gasesti femeia cu altu si-ti trece prin cap sa te arunci de pe balcon, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi !

Viata e un joc de rahat... dar macar are grafika buna !

Poimaine se implinesc 2 zile de cand nu mai fumez... asta da vointa !

Nu beau, nu fumez, nu ma droghez... un singur defect am - mint de rup !

NU FURATI ! Parlamentarii nu suporta concurenta.

Eu le stiu pe toate ...da-s maritate !

Join the dark side ... we have cookiez !

Am mancat usturoi ... Nu pot vorbii !

Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit.Acum ca am crescut am realizat ca asa este !

Fetele imi bat in geam...si n-aud ... am termopan.

Mai bine taci si doar pari prost ... Decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !

Invisible to everyone ! ... only loosers can see me.

Prea bun ca sa fiu Light !

Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii ...altora !

M-am sculat cu fata la cerceaf asa ca nu ma intoarce !

Esti o fata de milioane…i-a 50 de mii si du-te ...

INCREDIBIL. Incearca si tu l ! Da-te de 3 ori cu capul de monitor, Da-ti cu tastatura in gura de 20 de ori, Arunca-te pe geam si inchide ochii .ca rezultat ai sa vezi persoana iubita ce ti-e harazita sa-ti fie nevasta

Ce par frumos ai ... pacat ca iti iese din nas !

Ce bine arati ... ai fost bolnava ?

Astazi am aflat ce e Iubirea ... maine afli tu ce-i despartirea !

De ce sa bei si sa conduci cand poti sa fumezi si sa zbori ?!

Caut cu lumanarea… gasesc aproape orice

Eu sunt negru ca piperu ma iubeste tot cartieru.

Cine nu ma poate inghitii... sa ma suga !

E bine sa lasi bautura. dar nu e bine sa uiti unde ai lasat-o !

Nu beti apa, pestii fac sex in ea !

My name is Bond... Vaga Bond

Aici poate fii reclama ta !

Doctorul mi-a spus ca sunt nebun... dar vocile din cap cica nu e adevarat

Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu-mi insel prietena, dorm de la 22 la 6, sunt foarte cuminte. Dar si cand ies din spital...

Bate si ti se va deschide... proces penal !

Salvati energia, dormiti la scoala !

Vand Pitbull. Mananca orice si ii plac foarte mult kopiii.

Angajez Clown. Rog seriozitate !

O femeie trebuie sa faca 70 de lucruri. 69 si cartofi prajiti !

Stiti care e partea cea mai nasoala ?Mama prostilor e mereu gravida

Bautura si gagici pentru toti cei de aici !

Daca vin cu-n sac de nuci . e de ajuns sa-ti dau la buci?

Doar cu sabia si cu pumnu ... Poti sa ajungi numaru 1!

Ce bine arati . ai fost bolnava ?

Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie… cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger !

In bere e putere. In vin e sanatate. In cognac e distinctie, iar in apa sunt mikrobi.

Te Iubesc si nu vreau sa te pierd… voi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva…

Mi-am luat de curand BMW X5 si l-am tunat pana l-am fackut ARO !

Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste decorul unei sincere prietenii numai daca spectacolul a luat sfarsit

Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE

In padurea cu alune aveau casa 2 pitici...Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici?

Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua.

Cand stapanul nu-i acasa,sar pe geam si intru in kasa.

O sa mori bah putza ascultandu`l pe gutza…

Draga esti de milioane…i-a 50.000 si du-te ...

Dansez pe sarma DND

Femeile...sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt okupate iar cele libere sunt pentru handicapati.

Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data...

Astazi… am aflat ce e Iubirea :X ….MAINE…. afli tu ce-i despartirea.

Dragostea se naste in priviri, kreste pe buze si moare in lacrimi

Nu-s momentan la tastatura, dar dac tipi foarte tare la monitor s`ar putea sa te aud…

Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii ...altora !

Sunt un rege… am bani, am masina, am casa, dar ce rost au toate astea d

Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit… Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul… Ai fost alaturi de mine kand mi-am busit masina… Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!

Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul…

Sunt singur si sunt sigur ca si tu esti sigura ca nu mai vrei sa fii singura

Viata e ca hartia igienica...lunga si folositoare

Cand eram mik credeam ca faima si banii ma vor face fericit .acum ca am crescut . am realizat ca asa este!

Cum trebuie sa fie o femeie serioasa?

R: Femeia serioasa trebuie sa aiba sot si amant.

I: Credeam ca aia e o femeie adultera.

R: Femeia adultera are sot si mai multi amanti.

I: Credeam ca aia e o femeie usoara.

R: Femeia usoara are doar amanti.

I: Credeam ca aia e o femeie pierduta.

R: Femeia pierduta n-are nici sot, nici amant.

I: Credeam ca aia e o femeie singura.

R: Femeia singura e aia care are numai sot...

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.)

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend's house is never long.)

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain--your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

Never forget the people who made you who you are.

She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

Friends are forever. Boys are whatever.

Good friends don’t let you do stupid things… alone.

A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

A friend is one who knows you and loves you just the same.

A friend is one who knows us, but loves us anyway.

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

Funda?