| eeeeeeeeee a întrebat:

Cine imi explica si mie cum e cu bluetooth-ul pe calculator? eu chiar nu stiu cu ce se mananca.

Răspuns Câştigător
| moonY a răspuns:

Nu toate laptop-urile au bluetooth. Asadar, in cazul in care laptopul tau are, iata ce trebuie sa faci:
Dai click pe "start", stanga jos.
Click "all programs"
Click "accessories"
Click "communications"
Click "bluetooth"
Va aparea "bluetooth file transfer wizard"
Click "next" si ai 2 optiuni : "send a file" sau "recive a file"
Si de aici incepe transferul intre laptopul tau si un alt dispozitiv prevazut cu bluetooth.

77 răspunsuri:
| moonY a răspuns:

Activezi bluetooth-ul pe calculator si telefon si realizezi un transfer intre cele 2

| eeeeeeeeee explică:

Daca am zis ca nu stiu cu ce se mananca, eu chiar nu stiu, deci astept explicatii mai pe intelesul meu.big grin

| eeeeeeeeee explică:

Adica toate calculatoarele au asa ceva?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au toate calculatoarele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei unu pe USB si ai si la alea care nu au.

Răspuns utilizator avertizat
| eeeeeeeeee explică:

Da, bro, am auzit ca e gustos, dar nu stiam cu ce se serveste.nu de alta, dra sa nu-mi cada greu la stomac!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un sispozitiv usb care se conecteaza la unitatea centrala si permite schimbul de date intre telefon si calculator...
al meu e toshiba ...in cazul meu pot folosi functia,, control la distanta"
de ex cand ma uit la un film i dau toate comenziile din telefon e super fain.

se cananca cu unde radio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca ti-am zis si eu, ti-au spus si ceilalti, deja esti toba big grin tongue

| anonim a răspuns:

@bro-lasa pe scorpio in pace.cum sa-i spui fetei asa ceva? este si ea mica si nestiutoare. rolling on the floor

Alte răspunsuri
| anonim a răspuns:

@bro-poate, insa mie asa imi place sa o alint. mica si..., stie ea. rolling on the floor

| eeeeeeeeee explică:

Vai emile, iar incepi?!laughing

| Mya a răspuns:

Costa in jur de 30 lei, eu un fel de stick micut pe care il iei impreuna cu un cd.Mai intai se instaleaza acel cd, apoi introduci stick-ul, unde se introduce si USB-ul. Apoi activezi pe tel obtiunea "bluetooth", la fel si din pc si... voila! Poti umbla in tel si face transfer din pc in tel si invers. Diferenta de un cablu USB, este ca un bluetooth se poate folosi la orice marca de tel! Functia fiind aceeasi! Ar trebui sa incerci.batting eyelashes

| anonim a răspuns:

@scorpio89-peroblema este ca eu inca nu am terminat! rolling on the floor

Alte răspunsuri
| anonim a răspuns:

@scorpio89-stiiiiiu.asta este partea cea mai placuta. rolling on the floor rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BlueTooth este echivalentul USB-ului, numai ca este comunicatie prin unde radio, si nu prin cablu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa stiu dacaa am bluetooth in calculator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde am bluetooth-ul in calculatorul meu

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este de maincare ci sa iei muzica de pe net si trebuie sa ai si tu bluetooth pe telefon

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se activeaza bluetooth-ul de pe calculator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e mare lucru daca ai bluetooth pe calculator si la telefon pori transfer de pe calculator pe telefon sau invers dar trebuie sa ai un fel de USB pentru bluetooth altfel nu merge. si nu au tote calculatoarele doar il intalez daca vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cumparat un bluetooth de la Germanos cu 30 lei. Nu am reusit sa il folosesc pentru calculatorul meu, desi mi-au zis ca nu are nevoie de soft de instalare. Cine il vrea i-l dau, dar pe bani. Am dat pe el 30 lei. Contactati la andreea_neac@yahoo.com. Andreea

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai
ie asa

e un dispozitiv mic care se baga in ca; culator