| Narcis494 a întrebat:

Cine s-a uitat la Death note, cum vi s-a parut? Mie nu mi-a placut la final fiindca a murit Yagami Light eu ma asteptam la ceva sa moara si Nemo (urmasul lui L) si Yagami in acelasi timp sau Nemo primul si Yagami mai tarziu dar a fost naspa ca a murit doar el voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| d3javw a răspuns:

Nu am vazut foarte multe anime dar death note iti pot spune ca este unul dintre cele mai geniale anime facute, adevarat, final urat da cred ca a lasat loc pentru inca un sezon

| Narcis494 explică (pentru d3javw):

Ti-ai dat seama? Asa m-am gandit si eu un sezon in care Misa-Misa sa gasesaca carnetul si sa devina ea "urmasul" lui Yagami light cum a devenit Near al lui "L". Cand l-am vazut la inceput nu mai puteam sa ma opresc ma uitam episod dupa episod la fel ma gandeam si eu "Death note este unul dintre cele mai geniale anime posibile! "

| SelenM26 a răspuns:

Nu era cumva Near*?