| Lidiaaaaaaaaaaa a întrebat:

Credeti ca este posibil pentru um motan sa plece asa de departe incat sa nu-si mai aduca aminte drumul de intoarcere spre casa? mi-a plecat motanul de 2 saptamani jumatate de acasa si unii zic ca s-ar putea sa fi uitat drumul de intoarcere? Oare?

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca e viu o sa se intoarca.

| CataNH a răspuns:

Este adevart si mie mi-a plecat motanul, si nu a mai venit inapoi, daca l-ai tinut doar in casa este posibil, sa fi plecat departe, daca l-ai mai tinut in curte si a plecat pe strada inseamna ca l-a luat cineva...
Mie mi l-a luat o vecina. Si. Ne-a nu am avut ce face.
*Scuze pentru greseli nu am ochelari, iar daca ii pun ma obosesc repede*
Funda.

| Lidiaaaaaaaaaaa explică:

Hai frate, dar dc sa gaseasca o locuinta mai buna. Adica nu e ca si cum nu ii dadeam de mancare sau nu ii era bine aici, din contra, ii faceam toate mofturile, dc sa plece de la o asa locuinta, la alta?

| Lidiaaaaaaaaaaa explică:

Si nu cred ca putea sa il ia cineva din doua motive:
1.) Are zgarda
2.) Nu este deloc prietwnos. Ii este frica de oamenii straini!

| Lidiaaaaaaaaaaa explică:

Am auzit de la multe persoane in ultima vreme propozitia asta "Mi-a plecat pisica/motanul de acasa" (printre care si eu).E super naspa. Ca te atasezi de el si dupa aia cand dispare suferi. Eu cred ca multor oamenu nu le plac aceste fiinte auperbe si de aceea le otravesc ingrozitor, din pacate nu suntem in Anglia...

| asasaaaaaaaaaa a răspuns:

Poate l-a calcat o masina, imi pare rau. eu stau la tara si mi s-a intamplat. nu cred ca ar uita drumul de intoarcere.

| Ale_Alexandra_2000_gBHA a răspuns:

Bunaaa! Bunica mea odata si-a lasat pisica la 15-16km de casa iar in cateva saptamani a ajuns acasawinking si alta data l-a lasat tot pe la aceeasi distanta si din prima s-a dus intr-o curte iar de atunci nu s-a mai intors... Iar motanul unei colege caci devenise mare tot lipsea cu saptamanile, dar tot se intorcea... Deci... E posibil sa se intoarca sau sa fi gasit o locuinta mai buna... Ori sa umble pe la gagici laughing

| Mitrache_Liliana_1972 a răspuns:

Si eu mi-am pierdut PISICA(nu este motan) si nu pot da de ea! Imi este foarte dor de ea si am cautat-o de mai multe ori prin zona, dar tot nu o pot gasi. Sa ma ingrijorez? de calmat oricum nu ma pot calma. Are zgarda dar nu scrie nimic pe ea si nu am poza cu ea, adica am poza dar nu i se vede fata. Ce ma fac?