| iulia7621 a întrebat:

Cu ce as putea sa sterg ecranul la laptop?

Răspuns Câştigător
| Șosețică a răspuns:

Spirtul medicinal este cel mai bunwinking eu cu asta fac mereu

16 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Alcool tehnic sau spirt!

| filipm2001 a răspuns:

Buna Iulia.
Exista solutii speciale pentru monitoare. Produsele casnice care contin alcool matuiesc display-ul in timp iar daca stergi cu o carpa/servetel normal, in mare parte intinzi mizeria pe monitor si in timp vei observa zgarieturi produse de micile granule de praf. Iti recomand o solutie speciala, care nu contine alcool si neaparat o carpa microfibre care nu lasa scame si acumuleaza tot praful:
http://goo.gl/UU684
Nu sunt scumpe si chiar merita. Succes;)

| bunny112 a răspuns:

Exista servetele speciale.

| ghfgjgjkgj a răspuns:

Clor + detratant merge happy

| petruta a răspuns:

Trebuie curatate cu solutii speciale care le gasesti in magazinele de specialitate, de obicei au raion cu produse de curatat. Sa nu le stergi in nici un caz cu solutii cu alcool sau amoniac pentru ca pot deveni mate.
Eu zic ca merita sa cauti ca astfel le prelungesti viata. imi dai si mia funda te roog

| DyaNa1337 a răspuns:

Servetel umed, spirt, solutii speciale pentru cduri ochelari monitoare happy

Răspuns utilizator avertizat
| YoAnNa a răspuns:

Exista solutii speciale pentru ecrane.

| Faηta a răspuns:

Exista un spray special... happy

Sau cu servetele umede pe care scrie "pentru LCD"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu mai ai protectia, orice solutie pentru geam sau ciff pasta, cu o conditie:laptopul sa fie oprit.

| Mykidutza a răspuns:

Servetel umed...

| TeodorVlad a răspuns:

Cu o solutie LCD cleaner.
Pe acest site http://www.cleanlcds.com/ primesti informatii detaliate despre procesul de intretinere al LCD_urilor.
Un exemplu de solutie de curatat LCD-urile iti ofera google: media-mag.ro/produs/159/Solutie-de-curatat-tip-spray,-LCD-Cleaner-MT-2609/

| sakura_7121 a răspuns:

Pai... cu o batista si putin alcool sanitar(spirt) dar in nici un caz nu folosi vata. eu asa il sterg. pup
bafta in continuare!

| CoolGirl_6976 a răspuns:

Cu spirt... cred

| Iuliana_3551 a răspuns:

Poti sa stergi cu ceva foarte moale: casmir, etc.
Fundifa? :p

| TheNiwii a răspuns:

Lol. Pai exista o solutie [lichid] speciala pentru TV, Laptop etc. Eu uneori il sterg cu un servetel umed, dar nu este indicat. happy
Sper ca te-am ajutat!