| danusgs a întrebat:

Cu citeva zile in urma am vurut sa-i dau cerere de prietenie unei cunoscute pe Facebok. Azi intru la ea pe profil si butonul cu adauga prieten nu este, doar trimite mesaj. p.s Ea este fosta mea prietena si vreau sa va intreb cum poti sa faci pe facebok ca doar o anumita persoana sa nu iti poata da prietenie. Multumesc aniticipat

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pai daca ai cerut prietenie asteapta, sau poate a refuzat din anumite motive.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să nu crezi că a făcut setarea, special pentru tine, pentru a te ignora, fiindcă habar nu are ce îți dorești. Ea are setat să primească cereri de prietenie doar de la prietenii prietenilor ei. Atât. Din păcate, nu aveți prieteni comuni. Singurul mod de a-i putea cere prietenia pe FB, este să te atașezi de unul din prietenii ei. Vezi care-i dă like, care-i comentează la imagini etc. Îți încerci norocul. Avându-l pe acesta în lista ta de prieteni, automat profilul ei va apărea schimbat, adică va exista și partea cu "Adaugă prieten". happy

| danusgs explică (pentru floresdemayo):

Am 37 de prieteni comuni cu ea. presupun ca poate fi o eroare fb. ce zici?