| Annnonimm a întrebat:

Cum arata piele dupa ce a fost intepata cu un ac, intreb asta deoarece cred ca m-a intepat ceva si nu stiu exact ce, pe picior am observat un mic punctulet rosu si in jur pielea e roz mai aprins dar nu imi pot da seama daca e intepatura sau cos deoarece se sime ca si cum ar fi un cos.O intepatura se poate umfla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Da, probabil ai fost muscat de vreo viespe sau de țânțari, purici...

| Annnonimm explică (pentru Ineys):

Nu avea de unde eram in casa si stiu sigur ca purici nu sunt (nu am nici animale) plus aveam blugi pe mine.Mersi de ajutor.

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Te-a piscat un purice. Inca n-a murit nimeni din asta, asa ca stai calm(a).

| Ineys a răspuns:

Țânțarii sunt foarte mici, nu prea se vad. Și pot întepa și prin haine. Dar poate ești alergic la ceva?

| Annnonimm explică (pentru Ineys):

Nu am nici o alregie, totul s-a intamplat ieri cand m-am asezat pe canapea si nu am gasit nimic pe ea gen vreun ac sau spin

| Ineys a răspuns:

Stai liniștit nu moare nimeni dintr-un d-ul.

| Ineys a răspuns:

Dul* -_-.

| Annnonimm explică (pentru Ineys):

Eu ma gandeam ca in cazul in care m-a intepat ceva ac, daca e cazul sa fac vaccin pentru tetanos.dar nu cred ca e cazul

| Ineys a răspuns (pentru Annnonimm):

Daca era in pat, si te asezai pe el, eu zic ca-l simteai... si ca intra cam tot, deci in nici un caz nu a fost ac.

| Annnonimm explică (pentru Ineys):

Da pluc ca m-am uitat bine pe canapea si nu am gasit nimic iesind din ea

| Ineys a răspuns (pentru Annnonimm):

Pai vezi, merit si eu o funda?whistling

| Annnonimm explică (pentru Ineys):

Normal happy

| Ineys a răspuns (pentru Annnonimm):

Ms fra. Btw, poti sa dai cu niste nidoflor, sa-ti treaca mai repede.

| Annnonimm explică (pentru Annnonimm):

Nu ai pentru ce, pana la urma mi-ai raspuns la toate intrebarile azi, multi nu se obosesc sa mai raspunda