| Jardelin a întrebat:

Cum as putea vedea cu programul Picasa pozele de pe un stick? Programul Picasa pe care tocmai l-am instalat imi vede numai pozele din calculator, dar nu reusesc sa vizualizez poze de pe medii externe. Am inserat un stick dar... nimic!

Calculatorul imi vede stickul si pot vedea pozele de pe stick cu Irfan, dar nu pot cu Picasa. Trebuie facute niste setari in PICASA?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa dai pe import, si acolo selectezi stick-ul.

| Jardelin explică (pentru anonim_4396):

M-am uitat si eu la "Import", dar acolo nu inseamna sa le transferi de pe stick in calc? Eu as vrea doar sa le vizualizez nu sa le transfer.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jardelin):

Ah,dai clcik dreaapta pe o poza apoi proprietes. La change, schimbi vizualizatorul din lista cu Picasa, dai aplly si ok.