| Adrian_Adi_1995_yPVt a întrebat:

Cum pot sa fac un dvd bootabil? dar nu este cu iso fisierele windows

Răspuns Câştigător
| DjNick112 a răspuns:

Cu nero sau alte programe gen "burn iso dvd" in primul rand trebuie sa ai windowsul in foramt iso, iar daca ai un dvd si vrei sa faci alt dvd cu windows, nu dai copy-paste, intra in nero(7) express si intra la ultimul image, project, copy si dai copy dvd, apoi te pune unde vrei sa salvezi si cu ce nume, dupa care, sa faci butabil, intri tot acolo, dar in loc de copy dvd dai ultimul disk image or save project si asa faci butabil, iti recomand sa scrii cu viteza mica

| Adrian_Adi_1995_yPVt explică (pentru DjNick112):

Daca nu are format iso nu pot face un cd/dvd cu windows 7?

| DjNick112 a răspuns (pentru Adrian_Adi_1995_yPVt):

Mai sunt cateva extensii, nu le stiu pe toate, cu nero poti sa faci daca are o alta extensie care suporta

4 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Cu Cdburnerxp :
https://cdburnerxp.se
Cum se folosește? Tutorial :
https://www.youtube.com/watch?v=7GA6oyY_o0A

| Nede a răspuns:

Gasesti pe internet zeci de programe usor de folosit cu care poti crea un cd/dvd bootabil. Pe langa asta exista la fel de multe tutoriale pe Youtube in acest sens. Bafta!