| Jochkyr a întrebat:

Cum pot schimba service pack de la windows. Vreau sa schimb sp3 cu sp2 si nu merge, imi spune ca nu are nevoie de update. Exista vreo modalitate?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun, din 3 vrei sa faci 2 ori invers?
Imi spui de ce, apoi te ajut.

| Jochkyr explică (pentru anonim_4396):

Da,din SP3 vreau sa fac SP2. Multa lume mi-a zis ca SP2 este mult mai bun pentru calculatoarele nu foarte performante, functioneaza mai bine in orice situatie. M-ar interesa sa il incerc sa vad daca este adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a putea face din SP 3 SP 2, descarca utilitarul de mai jos.

http://dl.transfer.ro/SP_3_to_SP_2-transfer_ro-08nov-dfb18c.rar

Dezarhiveaza, dublu click pe SP 3 to SP 2, apoi pe Yes, apoi pe OK, apoi restarteaza calculatorul.
Dupa repornire, poti sterge ori pastra, nu este un program, ci doar o key de registry.

Acest link este valabil doar 10 zile, incepand de astazi.

| Jochkyr explică (pentru anonim_4396):

Imi pare rau, nu a mers. Nu s-a intamplat nimic, totusi, cred ca mai bine ar fi sa il reinstalez iar dar eu pe CD am Windows XP SP3, daca iau Windows XP SP2 dupa internet, montez imaginea acestuia cu Daemon Tools, ar merge reinstalarea Windows-ului? Sau trebuie neaparat CD?

| BR34K3R a răspuns:

Pentru a trece de pe sp3 pe sp2 poti doar sa schimbi windowsul
altfel nu cred ca se poate