| Anomim2025 a întrebat:

Cum procedează Poliția Română împotriva hacker-ilor români?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Depinde ce hackuiesc hackerii...
Daca se joaca cu site-uri mari/cunoscute, da, e posibil sa fie prinsi.
Dar daca mai sparg si ei cate o parola, mai fura cate un cont, slabe sanse sa fii prins.
Am mai spart si eu cate o parola pe ici pe colo, si desi cineva a facut plangere la politie eu nu am avut nici o problema.
Ce e drept, repectivul care a facut plangerea a reclamat pe altcineva ceva mai in varsta, nu se astepta el ca un pusti de 14 ani sa-i sparga parola de pe un joc si de pe doua adrese de mail...

| FaraNume1245 a răspuns (pentru OldSoul):

Confunzi un hacker cu un cracker.

| OldSoul a răspuns (pentru FaraNume1245):

Tu ramai la intrebarile tale ca subiectul asta te depaseste!
Daca vrei atentie, cauta in alta parte!
In rest...
Toate cele bune!

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ii trimite intr-un loc fara net.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

La manastire? laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici chiar asa. Acolo i-as trimite doar pe pesedei.

| seth2016 a răspuns:

Le confisca toate sculele.