| OvyBluRay a întrebat:

Cum procedez, am o unitate centrala PC si as vrea sa scot aerul cald din ia momentan am doua ventilatoarea in ia care baga, chestia ca mai vreau sa bag 1 sa 2 ventilatoarea ca sa scoata fortat aerul cald cum procedez intorc ventilator sa scoata aerul sau este ventilator special.

4 răspunsuri:
| Silent3025 a răspuns:

happy (no comment)

| OvyBluRay explică (pentru Silent3025):

Ma ajuti, cum fac nu prea stiu trebuie puse cumva sus in lateral cum procedez sa fie aerisita bine.

| Silent3025 a răspuns (pentru OvyBluRay):

Daca PC-ul nu se restarteaza singur lasa-l asa cum e, inseamna ca ventilatoarele respective sunt de ajuns.Se pun ventilatoare suplimentare numai in cazul in care se incalzeste prea rau PC-ul si se restarteaza des. Cum a spus si Moddi curatatul prafului din el (CAND ESTE NECESAR) este mai important. (Am scris (no comment) fiindca nu am inteles mare lucru din postarea ta, sfatul meu este sa nu te mai grabesti cand scrii deoarece nu mai suna deloc romaneste).

| Moddi a răspuns:

Nu ai cum sa scoti aerul cald din ea!
Ventilatorul ala e de la procesor!
Eventual baga Compresorul si dai cu aer si curata componentele de praf, asa o sa se incalzeasca mai usor!