| graffiti a întrebat:

Cum.sa fac o harta noua la minecraft pocket edition? Pot downloada harti gata cu constructii? Daca pot cum l folosesc? Si cand creez o harta ce trebuie sa scriu la seed? Dau funda daca imi raspundeti cel putin la 2 dintre intrebari.

Răspuns Câştigător
| Alllee a răspuns:

Buna! Da se poate downloada herti gata cu constructii de pe Minecraft Planet sau Minecraft Romania..etc.Iar la seed nu trebuie neaparat sa scrii ceva deoarece acolo pui un seed care iti place tie de pe net si il scrii acolo ca sa iti apara o anume harta.O harta(lume)noua o poti creea apasand pe singleplayer si undeva jos scrie creeaza o lume noua. Bafta, sper ca ti-am fost de ajutor!

| graffiti explică (pentru Alllee):

Eu n-am nici un buton cu single player pe care sa il apas si nu am nici undeva unde sa scrie lume noua

| Alllee a răspuns (pentru graffiti):

Pai atunci cand intri in minecraft prima oara iti apare singleplayer sub multiplayer si sub options, dai singleplayer si undeva jos scrie o lume noua.

| graffiti explică (pentru Alllee):

Mie imi apare doar singleplayer

| Alllee a răspuns (pentru graffiti):

Ciudat...Ce versiune ai? 1.7.2? Oricum dai acolo pe singleplayer si undeva jos e new world dai acolo si iti faci o lume. happy

| graffiti explică (pentru Alllee):

Eu joc minecraft pocket edition, adica pe telefon si e versiunea 0.8.1

| Alllee a răspuns (pentru graffiti):

Aaa! Acum inteleg, da faza cu creearea unei lumi ai reusit da? Oricum sper ca ti-am fost de ajutor.