| zuzukaeu a întrebat:

Cum sa fac sa creasca parul mai repede?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Draga mea, imi pare rau pentru experienta neplacuta pe care ai trait-o..., si eu am patit la fel la salon Monica, in Complex, in urma cu cativa ani... Abia asteptam sa imi creasca la loc, mai ales ca mie imi place sa am parul lung, sa mi-l pot aranja in ce fel vreau, in functie de ocazie...
Ce pot sa iti recomand:---> RABDARE! NU exista leacuri minune care sa il faca sa creasca peste noapte... sad
In plus, la fiecare om, parul are ritmul sau de crestere si regenerare!
Pana iti mai creste, pune-ti chipul in valoare cu frizuri adaptate lungimii de par pe care o ai! Sigur vei gasi ceva care sa te avantajeze!
Zambeste! Nu conteaza cat de lung ai parul, important e cat si cum gandesti! :---> citat din Florian Pittis.

47 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic si eu incerc sa imi creassca parul mai repede... mai imi pun vitamina A uleioasa cu ulei de masline in par si imi iau din varfuti mai mereu si ma spal mai rar adica la 5-6 zile si daca iti ti parul prins creste mult mai repede! stiu din propria experienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde si de om d exemplu mie imi creste repede parul...:X dar nu mai cum produse lasati parul sa creasca in ritmul lui ca o sa va para rau mia incolowinking mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da daca te speli des creste mai greu sau ce?:-s
eu ma spal in fiecare zilaughing
l-am obisnuit prost, dar nu imi place sa fie gras si nu suport sa stau cu el asa pana se invata, desi ar cam trebui
e super degradat de la feon si placa si din brunet acum bate mai mult spre saten.folosesc masca cu ulei de ricin, galbenus de ou si ulei de masline cam de 2-3 ori pe saptamana.stau vreo ora asa si dupa ma spal.am observat ca e mai matasos si sper sa fie si mai sanatos, ca si-asa e super ars

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa ma prind la par?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu imi aplic in fiecare seara ulei (de gatit nu conteaza de care.)caldut pe par si masez usor scalpul timpde 15 minute o sa vezi ca functioneaza. Sa nu te astepti la o crestere imediata, efectele se vor vedea doar dupa o saptamana doua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,, cel mai bine pentru parul tau e sa-l speli o singura data in saptamana, in zi de odihna sa-l lasi pe spate iar cind esti acasa impletesteal sau prindeal, si fai o baie o singura data in luna cu buruiene din padure:urzica, peli, romanita si frunzi de nuc, acesta ar fi cel mai bun remediu pentru tine si parul tau.''

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de masline 3 linguriti, 1 galbenus de ou si o lingirita de miere pe mine ma ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te speli in fiecare zi mie intr-o saptamana imi creste cam 5 mm nu e o optiune prea buna da...io asa fac si n-am nicio pb. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-as sfatui sa incerci uleiul de castor. mie mia ajutat de minune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rabdare singura solutie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin e foarte bun eu l-am incercat si da roadewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti recomant un revalid am auzit ca da rezultate si e foarte bun dar sa iei sapon ca mai sunt si niste picaturi dar nu sunt bune ia-ti un rivalid sampon ca si eu vreau sa imi iau ca m-am tuns si nu imi place...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut zuzu! si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine si iti recomand o solutie de la gerovital plant cu ulei de ricin petrol si alte uleiuri hidratante, ti-l recomand este f bun si inca ceva maseazati sclapul zilnic cu o perie de par pentru a stimula circulatia sanguina dar ai grija sa nu iti zgarii scalpul si spalate des pe cap cu sampoane din diverse plante pentru a nu exista exces de sebum in jurul folicullor si hidrateazate foarte bine conteaza cel mai mult. urmand sfaturile de mai sus parul tau va creste cu aproximativ3-4 cm pe luna iar media normala este de 1, 5-2 cm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu te freza si va creste, iar daca este detereorat la salon fa-ti o curatire la par

| alexxa318 a răspuns:

Buna as vrea sa pun si eu o intrebare legata de par ...parul meu este vopsit blond mil intind zi de zi cu placa nu l-am mai tuns de aproape un an si mi-a crescut prea putin la radacina imi creste dar lungimea parca tot asa ramane ce e de facut fara sa renut la placa si vopsit?

| LMC a răspuns:

Sti cu mai ce creste repede? cu saramura (pe bune), eu am incercat si merge... dai pe tot scalpul cu saramura, dupa ce se usuca mai dai inca odata, si tot asa de vreo 6 ori...si sa vwzi cum creste.