| conrob a întrebat:

Cum sa ii conving pe ai mei sa merg la mare? dati-mi sfaturi! pe la jumatatea lui august te mai poti duce la mare pentru o saptamana? adica mai e asa frumos? sau e deja frig si multe ploi? pe acolo am putea sa ne ducem daca e sa mergem! deci ce ziceti merita sa ne ducem in august? pe la jumatate!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu mereu merg dupa 16 august la mare si cu exceptia anului trecut cand doar 2 zile am prins frumos, mereu a fost cald si soare, numa bine de plaja.

| whatevernvm a răspuns:

Atunci ii cel mai fain sa mergi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atunci e cea mai calda apa

| Hyung17 a răspuns:

Daca luam in considerare ca vremea nu e ca pe vremuri se tot shimba, asa ca daca o sa fie cald si vremea buna atunci merita! Dar nu cred ca o sa fie ploi! Cum sa ii convingi? Arata-le ca meriti sa mergi! Daca sunt parintii care vor sa ai note bune la scoală( daca esti elev/a), atunci ia note bune. Daca vor sa ii ajuti cu treburile acasa ajuta-i. Spunele in fiecare saptamana de asta poate pana la urma te lasa.

| Nueimportant a răspuns:

E super si pe la sfarsitul lui August si poti incerca sa le promiti ca va fi super, sa le explici programul pe care il vei avea in fiecare zi, sa le spui ca asa le poti demonstra ca pot avea incredere in tine, ca o sa fii doar cu persoane de incredere, ca o sa fie o experienta frumoasa, poate o sa functioneze si faza cu "promit ca invat mai bine"