| Fancyuiop a întrebat:

Cum scap de această viaţă? ..nu mai suport...chiar dacă sunt copil...am drepturile mele....parinţii se ceartă toată ziua...amândoi se ţipă la mn. ..nu am pe nimeni sa mă ajute...Cer ajutorul vostru! NU MAI Suporrrrrrrtttt! crying

Răspuns Câştigător
| ArthurKn a răspuns:

Crezi ca daca vei murii o sa ajungi in Rai sau in Iad ''? Bullshit.
Daca te sinucizi, in ochii mei o sa fii un gunoi, care n-are puterea sa mearga mai departe.
Idiot, tu inca ai ambii parinti, altii ar da orice ca sa-i aibe inapoi.
Nici eu n-am pe nimeni si nici n-am avut sa ma ajute. Am trecut peste toate Singur.
Spune-mi care este adevarata ta problema, nu ceea '' cum scap de viata ''. Nici macar nu ai curajul sa te sinucizi.
Treci doar printr-o perioada mai grea, la fel ca toti ceilalti oameni.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu (te) mai suporți? big grin
Doar cei lași pun punct, socotelilor cu viața, oamenii puternici o înfruntă. Tu ești un luptător sau un laș?
Ai citit cu atenție, ce a scris băiatul de mai sus @ ArthurKn?
Îl citez: "Tu înca ai ambii parinți, alții ar da orice ca sa-i aibe inapoi. Nici eu n-am pe nimeni si nici n-am avut să mă ajute. Am trecut peste toate singur."
E un băiat care merită toată admirația, pentru că înfruntă viața, așa cum poate, lupta cu ea, uneori, poate (chiar) cu supraviețuirea. Doar el singur, e cel care-și cunoaște povestea tristă a vieții. Destinul lui, deși frânt, și-l reclădește. Iar tu?