| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face sosul cu carne pentru spaghete?

3 răspunsuri:
| Andrei07565486 a răspuns:

Pui sosul, si carnea, ei o bormasina, pui capu`l pentru mixaj, dupa 5 min, e gata sosul.

| DeDimineata a răspuns:

Ingrediente:
- carne tocata
- ceapa
- usturoi
- rosii taiate
- spaghete
- sare, ulei

Intai de toate punem spaghetele la fiert.Intr-o tigaie punem o lingura de ulei si carnea si o lasam la foc mic pana isi schimba culoarea.Adaugam ceapa tocata marunt.Rosiile,si usturoiul [daca vrei si masline].Pui sare si piper dupa gust. Pofta buna!batting eyelashes :* Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| Denisseq a răspuns:

Tocati ceapa, usturoiul si morcovul in cubulete si puneti-le la calit impreuna cu carnea tocata pentru aproximativ cinci minute.
Adaugati bulion, vegeta, dafin si restul ingredientelor cu putin apa si mai lasati-le sa fiarba aproximativ un sfert de ora.
Adaugati condimente la sos daca mai este nevoie si turnati in farfurii peste spaghetele fierte.
FUNDA?