| LeonardRoller a întrebat:

Cum se procedeaza cu transportul produselor online? Adica cat ii dai la curier, la vanzator... Sau cui trebuie sa dai banii si cum? Mai bine explicati-mi tot despre transportul online.
Va multumesc!
Funda!

Răspuns Câştigător
| marin81 a răspuns:

De obicei se plateste la curier cand aduce produsul o anumita suma( depinde de greutatea coletului si marime), daca se plateste in avans( nu recomand decat la magazine sau persoane de incredere) atunci transportul e mai ieftin, deoarece nu se mai plateste rambursul( adica suma platita pentru a duce curierul banii la vanzator) Sunt si magazine care ofera transportul gratis daca cumperi mai multe produse de la ei/

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cand vine curierul la tine iti spune cat ai de plata, tu platesti si iei pachetul. Pe urma vanzatorul primeste banii iar curierul isi ia cat e transportul

| viotedy a răspuns:

Daca trimite prin posta platesti si ridici coletul, prin curier la fel, vine acasa, platesti si atat.Ii dai la curier cat face produsul+transportul.