| Memories a întrebat:

Cum setez telecomanda universala Pilot? Cine ma ajuta funda.

Răspuns Câştigător
| akka4 a răspuns:

Pai depinde ce model este de telecomanda. oricumj daca ai cartea apesi pe butonul device select si selectezi TV sau DVD depinde unde vrei sa o folosesti. 2.cauta codul pentru modelul tau de televizor in cartea telecomenzii. 3. apasa pe code pana clipeste un led dupa care introduci codul. in cazul in care nu merge un cod repeti pasii pentru celelalte coduriwinking bafta

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Apeşi : set şi cu acest buton apăsat apeşi şi una dintre opţiuni ( TV1, TV2, SAT. etc ), led-ul de control trebuie să lumineze continu. Tastezi apoi codul timp în care led-ul va pâlpâi şi se va stinge apoi.
Cu aparatul pornit se apasă butonul power al telecomenzii iar aparatul dacă codul este corect se va închide.

| gaelmonfils a răspuns (pentru Arthur):

Si daca nu are butonul 'set', exista alta modalitate?

| Arthur a răspuns (pentru gaelmonfils):

Cele universale au obligatoriu. Pe unele scrie Code în loc de Set, dar este obligatorie această opţiune.

| Iovan_Corina_1995 a răspuns:

Cum sa selectez de-a telecomanda canalele tv?

| Tiberiu95 a răspuns (pentru Arthur):

Bun, dar dupa ce cod ma uit? Codul dupa firma TV-ului, sau dupa firma DVD-ului? Si pe DVD ce canal setez din cele 6 (TV1, TV2, AUX.)?

| Augustin_Ilie_1989 a răspuns:

Cu sa folosesc o telecomanda plilo