| Ninaa a întrebat:

Daca candidatii de anul acesta, cei de cls a 12a au picat bacul la o materie cand il vor da? dar daca a luat sub 5 la toate materiile?
FUNDA

7 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

In toamna.

Răspuns utilizator avertizat
| Dash a răspuns (pentru Ninaa):

Toata lumea. Doar ca, cei care au picat la o anumita materie vor da numai la materia respectiva.

Sau daca media nu iese 6 dar la nici una nu ai sub 5 atunci dai la alegere.

| 3NGL3ZUL a răspuns:

Poti depune contestatie si sa-l dai acum
(la una)
poti sa il dai in septembrie din nou la tot

| stpu a răspuns:

Daca ai picat, si nu ai fost eliminat/a de la bac pe motiv de frauda, poti da in sesiunea din August 2012, dupa cum urmeaza:
Inscrierea pentru a doua sesiune de bac, anul acesta, are loc intre 16-20 Iulie 2012.
Intre 20 si 24 August 2012 are loc evaluarea competentelor.
Prima proba scrisa, la limba romana, are loc pe 27 August 2012. Limba materna pe 28 August 2012. Materia profilului pe 29 August 2012. Proba la alegere pe 31 August 2012.
Urmand ca pe 2 Septembrie 2012 sa se afiseze rezultatele.
Daca nu ti-a iesit media 5 in urma sustinerii examenului de bacalaureat, iti poti alege o materie sau chiar toate, ca sa sustii din nou examenul in luna August. Alegerea iti apartine, tot ce trebuie sa faci e sa te inscrii.
Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| fabilescu a răspuns:

Se da la sfarsitul lunii august.si dai la ce materie vrei. daca ai picat la toate esti obligat sa dai la toate daca te inscrii iar. daca ai o singura materie poti da doar la una sau la mai multe daca nu iti convine nota la una din probe