| GolopențaAdrian a întrebat:

Daca imi iau windows 10 o sa-mi mearga mai multe jocuri mai noi?

50 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand ca un Windows mai nou pe un PC mai vechi nu face bine. PC-ul vechi nu este adaptat la noul Windows. In al 2-lea rand ca Windows 10 este facut sa nu accepte jocurile piratate. Daca te prinde ti-l blocheaza.

| GolopențaAdrian explică (pentru Salontanul):

SI care jocuri sunt piratate?

| GolopențaAdrian explică (pentru Salontanul):

Pai al meu nu e vechi si imi merge windows 10 ca il am

| Salontanul a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Alea pe care nu le-ai cumparat cu licenta din magazin sau de pe net.

| Salontanul a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Si crezi ca merge la parametrii optimi?

| GolopențaAdrian explică (pentru Salontanul):

AM revenit la 7 ca ii mai fain

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu conteaza windowsul.

| GolopențaAdrian explică (pentru DoarBogdan):

De mers imi merge cam ca windows 7

| Sn4k3 a răspuns:

Jocurile mai noi o sa iti mearga sau nu datorita procesorului, ramilor, placii video, etc, nu datorita windowsului.
Dar daca te referi la compatibilitate, da, cele noi sunt compatibile cu windows 10, cele mai vechi nu prea cred.

| untu a răspuns:

Toate jocurile merg pe sistemul windows 7 numai pe calculatoarele cu suport gaming!(adica calculatoare si laptopuri dedicate pentru jocuri si internet)

| alexandrualind a răspuns:

Da.Nou este ceva pe nume store unde chiar si Hill climb racing merge.Care pana inainte sa apara windows 10 era doar pe tableta/smartphone.

| GolopențaAdrian explică (pentru alexandrualind):

Da de asta l-am vrut windows 10 ca are xbox si pot juca jocuri de android

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Windows 10 iti cere ceva gb ram, si un pc cat de cat ok. Si unele jocuri nu iti vor rula ca pe win7, vor rula putin mai greu pentru ca nu vor avea insuficienta memorie. Deci mai bine nu. mai bine ramai la win7

| GolopențaAdrian explică (pentru AntoniSoulesOne):

Mie imi place ca am xbox si pot sa joc mai multe jocuri si am 4 gb ram si nu este de ajuns?

| GolopențaAdrian explică (pentru AntoniSoulesOne):

Pai respecta cerintele

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Win7 va fi baza la gaming inca cativa aniwinking.

| GolopențaAdrian explică (pentru AntoniSoulesOne):

Eu vreau sa-l iau acum ca pana in 29 iulie va fi pe gratis apoi se va face un update si va costa bani

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Atunci merita incercat daca iti va merge. si daca spui ca iti va merge. si daca il vei folosi pentru xbox. e ok. merita incercat. mult succes!happy

| KodrutZ a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

W10 NU are cerinte de sistem superioare lu' 7. Nu stiu de unde-pina-unde ideea asta. Totusi Golopenta a omis un detaliu de baza- sa ne zica si noua ce sistem are...

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru KodrutZ):

Pai nici eu nu inteleg de cand W10 e mai bun decat W7 la gaminglaughing) Dar poate cauta alte alternative sa isi joace jocurile de pe xbox pe win7. si sa nu fie nevoit sa instaleze win10 care va regreta daca are un sistem slabut pentru el. dar alegerea lui.

| GolopențaAdrian explică (pentru KodrutZ):

AM placa video Intel HD Grpaphics de 1549 mb, Procesor Intl Celeron de 1, 5 Ghz, 4 gb ram

| GolopențaAdrian explică (pentru AntoniSoulesOne):

PAi zi-mi care sunt alternativele sa joc jocuri de pe xbox pe win7

| GolopențaAdrian explică (pentru AntoniSoulesOne):

PAi daca mi-am mers bine cand l-am luat mai demult o sa-mi mearga si acum

| GolopențaAdrian explică (pentru AntoniSoulesOne):

Si mi-a mers foarte bine Asphalt 8 pe xbox

| KodrutZ a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

ROFLMAO! In cazul asta, e fix egal cu zero. 7, 8, Vista, 10, tot ca un &^%$# o sa mearga jocurile.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Daca ai mai incercat. sa o faci din nou daca asa te vei simti mai bine.

| KodrutZ a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

S-au facut teste serioase in privinta asta. E mai mult vorba de compatibilitatea cu DX 12 care nu e deloc la W7. In rest, diferentele sint insignifiante.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru KodrutZ):

Oricum e alegerea luilaughing Nu alegerea noastra. Noi doar avem rolul sa il ajutam. dar alegerea lui ii apartine. eu unul nu renunt la windows 7.

| KodrutZ a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Daca nu ai vreun program care musai e sa ruleze pe 7, merita sa incerci 10. Arata ca un rahat, dar in afara de asta, functional e foarte ok.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru KodrutZ):

Tot la 7 ramanlaughing)

| GolopențaAdrian explică (pentru AntoniSoulesOne):

Eu aleg 10 si raman la 10 si daca cumva o sa am probleme o sa revin la 7.IL iau acum cat mai e gratis si daca va fi vorba de probleme o sa revin

| GolopențaAdrian explică (pentru KodrutZ):

La mine a fost compatibil cand l-am luat mai demult

| GolopențaAdrian explică (pentru AntoniSoulesOne):

Gata am windows 10 si merge cam ca win7 dar bineinteles cum e mai avansat merge putin mai greu

Răspuns utilizator avertizat
| cipimoga a răspuns:

Nu știu ce sa zic legat de windows 10 depinde de jocuri

| George9013 a răspuns:

Depinde ce proprietati ai pe PC

| GolopențaAdrian explică (pentru George9013):

Le-am scris la un raspuns la aceasta intrebare

| Skifer a răspuns:

Nu conteaza windows-ul. Daca ai badoc bun, cu orice windows de la 7 in sus ai putea juca mai toate jocurile.