| Naaughty a întrebat:

Daca imi incrucisez ochii in mod constant as putea provoca aparitia strabismului sau chiar orbire?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Daca "te strambi" si incrucisezi ochii, muschiul ochilor se slabeste si nu o sa iti mai poata tine ochii drepti sa zic asa. Si o so ia la fuga pupilele.

| rapp2020 a răspuns:

Nu se intampla nimiclaughing

| GeorgyGirl a răspuns:

Nu am uzit de asa ceva nu cred ca se poate asta, nu ai cum sa orbesti ce legatura are?