| p5ych0 a întrebat:

Daca o persoana ar incerca sa se sinucida in fata ta, ai incerca sa il opresti?
Motiveaza raspunsul.

7 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Da, din reflex.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai normal ca as incerca sa il opresc, iar daca nu vrea, il opresc eu fortat laughing).

| Pinocchio a răspuns:

Da, as incerca sa-l opresc chiar daca nu-l cunosc.
Asta teoretic, pentru ca as analiza si situatia daca nu cumva risc si eu viata intr-un fel.
Motivul este simplu, suntem oameni, ne caracterizeaza a ajuta pe semenii nostri, chiar si la animale s-a observat ca diferite specii se ajuta/se salveaza.

| anonim66231 a răspuns:

Hehe laughing eu sincer daca as vedea pe cineva ca se sinucide in fata mea l-as oprii, evident, pentru ca eu sunt genul ala daca sunt speriat, acționez laughing

| fqwaf a răspuns:

Orice om normal la cap cand vede un om in fata lui incearca sa il opreasca. Chiar daca imi e dusman, prieten sau o persoana indiferenta as incerca sa o opresc.

| Halestorm a răspuns:

Daca e o persoana la care tin, logic ca probabil as încerca s-o opresc. Daca este o persoana străină probabil nu mi-ar pasa, sunt ceva mai sadic, nu ar strica sa vad un show de genu

| CsDg_Ana_Maria_1993 a răspuns:

Da, pentru că îşi ia viaţa şi asta nu ar trebui nimeni să o facă indiferent de situaţia în care este. Viaţa ne este luată de Dumnzeu, nu noi trebuie să decidem cănd murim.