| j1NNNx a întrebat:

De ce cand apas click pe browser imi apar tot felul de reclame? (continut sexual/pariuri online/site-uri de haine) am instalat niste prostii pe care le-am sters dupa, dar de atunci a inceput sa imi apara mereu reclamele acestea, pot sa fac de undeva din setari sa nu imi mai apara?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Https://www.malwarebytes.com/ Este foarte bun, doar ca in varianta gratuita nu prea face mare lucru, am impresia ca gasesti varianta premium trial pentru 30 de zile, suficient cat sa-ti cureti pc-ul de malware-uri.
O alta posibilitate e bitdefender, eu il am trial de ceva timp(90 de zile) si nu am intampinat nici o problema.

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa patesti, daca instalezi programe neverificate!
Fara un antivirus e ca si cum sa lasi pentru hoti usa casei deschisa, neincuiata

| GdX a răspuns:

Instaleaza antimalware si adblock pe browser.

| OldSoul a răspuns:

Ai malware-uri in calculator.
Instaleaza un antimalware si vei scapa de probleme.
Tot odata verifica sa nu ai unele extensii in browser.

| j1NNNx explică (pentru OldSoul):

Ce-mi recomanzi antimalware?

| OldSoul a răspuns (pentru j1NNNx):

Https://www.malwarebytes.com/ Este foarte bun, doar ca in varianta gratuita nu prea face mare lucru, am impresia ca gasesti varianta premium trial pentru 30 de zile, suficient cat sa-ti cureti pc-ul de malware-uri.
O alta posibilitate e bitdefender, eu il am trial de ceva timp(90 de zile) si nu am intampinat nici o problema.

| gelu1970 a răspuns:

Rulezi:
1 adwcleaner
2 malwarebytes
3 ccleaner
elimini ceea ce iti detecteaza fiecare din cele trei si restartezi pc dupa rularea fiecaruia.
daca ai realizat tot ceea ce am scris si reclamele respective continua, imi spui si iti dau Spy Hunter. acesta nu e free.
bafta.

| Gonrax a răspuns:

Iti iei Adblock.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E virus de browser. Ori dezinstalezi browser-ul si il instalezi din nou, ori baagi Adwcleaner si scanezi cu el. Altadata cand descarci ceva si vezi o optiune bifata sa stii ca acela este un adware.Se instaleaza pentru ca i-ai dat tu voie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea multe sesiuni de onanie pe site-uri cu continut nesigur combinate cu ignoranta si incompetenta rezulta un calculator plin de virusi.

| IIIshaneIII a răspuns:

Baga windows-ul, si apoi instaleaza un antivirus si nu o sa mai ai probleme, eu asa fac mereu si e super ok.

| j1NNNx explică (pentru IIIshaneIII):

Nu am timp sa refac windows

| CezaraEM a răspuns:

Ai grija ce instalezi in pc! Poate ai un virus in pc sau ceva de genul.
Instaleaza un antivirus bun si antimalware, sunt foarte utile!

| JaxTeller a răspuns:

Instaleaza acest program(http://toolslib.net/downloads/finish/1/), dai scan si dupa dai clean, restarteaza. Daca nu scapi de problema instaleaza(https://www.malwarebytes.com/mwb-download/thankyou/) este cel mai bun program anti malware care il stiu, este trial de 14 zile, dar te poate ajuta sa scapi de problema actuala.