| CristianTheBest a întrebat:

Deci, ce pot face ca browserul meu (mozilla) sa nu mai deschida pagini noi cu reclame... e foarte enervant. Numai acum, ca am intrat pe TPU mi-a deschis de 14 ori cate o fereastra cu cate o reclama! NU STIU CE SA MAI FAC! Cred ca am sa renunt la el. Ajutor fasttt!

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Descarca Adblock pentru Mozilla de aici.
Sursa:https://addons.mozilla.org/ro/firefox/addon/adblock-plus/

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Multumesc și eu, Darrio, chiar îmi uitasem.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ia AD blocker, si dispar toate reclamele.
Si ai putea sa iei Chrome mai bine, dar pana atunci, tu adauga AD blocker ca extensie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Uite, exact la fel se procedeaza si la tine. Urmează pașii lui NeluL.
http://www.tpu.ro/......-sasa-jpg/

| CristianTheBest explică (pentru floresdemayo):

Deci voi nu ma intelegeti... nu ma deranjeaza reclamele in sine, ma deranjeaza ca fara a da pe ele imi deschid iar browserul si apar acolo, deci eu am jos in bara browserul aparut de chiar si de 14 ori, ultima data. Asta e problema, nu faptul ca imi apar reclame pe pagina pe care o accesez eu.

| LTAA a răspuns (pentru CristianTheBest):

Intra la Extensii.

| LTAA a răspuns:

Intra la extensii, probabil un program nedorit ti-a instalat ceva in el, la mine asa am patit o data.

| CristianTheBest explică (pentru LTAA):

Mai multe detalii despre faza cu extensii? Si, da, o sa descarc acel program chiar acum.

| CristianTheBest explică (pentru CristianTheBest):

Mda... nu merge cu programul

| CinevaNou a răspuns:

Scaneaza de virusi cu malwarebytes, nu e normal sa-ti apara atatea reclame.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a scapa de acele reclame enervante, deschizi Mozilla, mergi la stari-suplimente-obtine suplimente.In casuta de cautare scrii adblock plus.iti va fi afisate mai multe, instalezi acel adblock plus care are o iconita sexagon rosu pe care scrie ADP. E prescurtarea de la adblock plus.

| CristianTheBest explică (pentru anonim_4396):

Asta mi-a sugerat si darrio, am zis, l-am instalat dar tot imi deschide browserul, iar si iar. Si sa nu uit, prescurtarea e ABP happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah,deci nici cu ABP nu scapi de ele? Atunci pot fi viermi de browser.Descarca adwcleaner si sacaneaza cu el. Dupa scanare dai sa stearga si apoi vei fi nevoit sa restartezi.La repornire vei avea o pagina log cu ce s-a depistat si ce s-a sters. daca am drepatet si ai si niste pagini de pornire straine, motoare de cautare straine pe acolo sigur sunt viermi. treci la treaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai reusit cu adware cleaner?

| CristianTheBest explică (pentru anonim_4396):

Nu

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristianTheBest):

Dezinstaleaza browserul si daca il ai descarcat, reinstaleaza-l.

| mihnulet a răspuns:

Pai ia ccleaner ca ala se ocupa de toate kocheurile si malueri si virusisi etc. care le are browserul tau (eu asa mam scapat de reclamele alea tampite)

| Tigrul45 a răspuns:

Descarca Google Chrome! sau internet Opera! Incearca asta : http://www.opera.com/......er/windows