| BuggsBunny a întrebat:

Deci...cum toata lumea stim ca sfrasitul lumii va fi pe "21 decembrie 2012" Voi ce parere aveti?tongue chiar credeti in chestia asta? sau are si ea ceva.adevar in ea.Deci hai sa vedem cu toti adevarul!

Răspuns Câştigător
| SeNyS a răspuns:

S-a discutat ft mult pe tema asta, insa parerea mea este ca nimeni nu stie cand va fi acest 'sfarsit' sau daca va fi vrodata, numai Dumnezeu decide, in legatura cu data aia 21.dec 2012 nu stiiu ce as putea spune, probabil ca ceva, ceva v-a fi(sa de-a D-zeu sa fie o schimbare in bine pentru toata lumea). De sfarsit, nu cred ca va fi, vom vedea cu toti la momentul potrivit... Sfarsitul il are fiecare om la momentul lui!

13 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Eu nu stiam. happy Nu cred in astea. happy

| m4them4tic a răspuns:

Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul, nimeni nu stie daca o va exista asa ceva.
Sunt insa ferm convins ca in celebra zi de 21 dec 2012, totul va decurge normal.Bineinteles ca se va instala o oarecare panica in randul oamenilor(unora), insa totul va fi bine.
App, subiectul asta a mai fost discutat de cateva ori pe TPU.

| anka a răspuns:

NU E VORBA DE SFARSITUL LUMII! Expertii spun ca unele parti ale ADN-ului nostru se vor activa ca parte a schimbarii ce va avea loc in corpul si esenta noastra. Altii sustin ca rezultatul acestei schimbari va fi imbunatatirea noastra pe plan spiritual, mental si fizic.
Ei spun ca anumite parti ale ADN-ului nostru pot fi activate la un anumit nivel sau frecventa deoarece acesta este capabil sa emita vibratii catre univers exact in momentul respectiv, lucru care se intampla in subconstientul nostru, fara a ne da seama si care sa ne influenteze viata. Lucruri pe care le luam de-a gata vor deveni dintr-o data importante, iar abilitati care erau inactive vor deveni dintr-o data recunoscute si percepute de fiecare dintre noi.
Anumiti oameni vor putea dintr-o data sa-si manifeste abilitatile telekinetice si de vindecare, iar alti oameni vor putea comunica folosindu-si doar gandurile, fara a fi nevoiti sa vorbeasca. O parte a acestui proces este adaugarea de noi centre nervoase creierelor noastre pentru a ne face mai inteligenti.
Ti-am spus doar ce am citit si eu asta nu inseamna 100% ca se va intampla asa. Dar nu mai este mult si vom vedea. Pana atunci eu zic sa ne traim viata cat putem mai bine.

| NothingImportant200 a răspuns:

Senys mai facut sa radlaughing sa stii ca"va" daca te legi de viitor se scrie fara cratima, cu cratima se scrie cand te legi de ceva din trecutwinking

| Sin a răspuns:

"cum toata lumea stim ca sfrasitul lumii va fi pe "21 decembrie 2012" "

Care toata lumea? Eu acum aflu.
Sfarsitul lumii a fost in 2000, noi acum suntem intr-un univers paralel.

Oh da, si a mai fost un "sfarsit al lumii" pe 06. 06. 2006.(666)
Scutiti-ma cu astfel de chestii!

| 11vladutz90 a răspuns:

Eu, sincer, nu cred ca va veni sfarsitul lumii pe 21 dec 2012, pentru ca au fost vorbe ca va veni sf lumii in anul 2000, si. iatane in 2010 deci. nu cred... poate are si un pic de adevar, nu stiu, dar adevarul nu cred ca putem sal vedem decat pe 22 dec 2012 rolling on the floorlaughing
Bafta!

| Betty a răspuns:

Doamne Dumnezeule! chestia asata cu 2012 devine chiar enervanta si obositoare! vine sfarsitul? ce sfarsit?! stiu ei ca pe 21, in decembrie, anul 2012...vine sfarsitul lumii! va veni, dar numai cand va dori dumnezeu nu cand spun ei! stii cum e: nu mor caii cand vor cainii!

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Eu una nu cred in din astea :]

| Elaaaaaaaaaa a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa zic. Sper doar sa nu fie adevarat!`:-s

| BuggsBunny explică:

Mda...msz de raspunsuri abia astept aceea data tongue 21. 12. 2012 pare stranie totusi...doar cifrele 0, 1, 2 :-s laughing

| BuggsBunny explică:

Dariutza ti ciuda ca el a primit fundita?devil

| 000iasmina000 a răspuns:

Deşi au existat o groază de profeţii apocaliptice de-a lungul vremii, foarte multe dintre acestea nu s-au adeverit, iar oamenii s-au speriat degeaba. Iată 10 dintre ele:

10 – Anul 79, după Hristos. Romanii au prezis sfârşitul lumii.

Filozoful roman Seneca a prezis că întreg pământul va fi acoperit de fum în anul 79, iar acela va fi începutul apocalipsei. Muntele Vezuviu a erupt, a făcut ceva fum, ce-i drept, însă nu a prevestit nici un sfârşit al lumii.

9 – 1666, anul în care viaţa se termină.

Mulţi dintre creştinii din Europa s-au speriat extrem de tare de anul 1666 pentru că, conform Bibliei, 666 este numărul diavolului şi prevesteşte sfârşitul. Marele Incendiu din Londra (2-5 septembrie 1666) i-a speriat şi mai tare pe oameni, care deveneau din ce în ce mai convinşi că acela era începutul sfârşitului.

8 – Cometa Halley

În anul 1910 oamenii au putut zări cu ochiul liber cometa Halley pe cer (pe care o putem vedea o dată la 76 de ani) şi au considerat-o imediat un semn rău. S-a declanşat stare generală de alertă şi s-a încercat găsirea unor soluţii. Din fericire, nu a fost nevoie de ele.

7 – Martorii lui Iehova

Încă de la începuturile lor, martorii lui Iehova au prezis că lumea se va sfârşi în anul 1914. Cum nu s-a întâmplat nimic în anul respectiv, de atunci şi până în ziua de azi aceştia spun tuturor că lumea se va sfârşi "în curând"!

6 – Pământul va îngheţa

Oamenii de ştiinţă au presupus că Pământul va îngheţa datorită schimbărilor atmosferice care se vor produce din cauza alinierii ciudate a planetelor. Până acum s-au întâmplat destule fenomene ciudate în ceea ce priveşte alinierea planetelor, însă Pământul nu a avut de suferit din pricina acestui lucru.

5 – Iisus, înapoi pe Pământ

Evangheliştii au spus că Iisus se va întoarce pe Pământ undeva în jurul anilor 80, însă acest lucru nu s-a întâmplat, evident. Mesia nici nu a apărut, nici nu a deschis cerurile şi nici nu a ţinut vreo predică…

4 – Cometa Halle-Bop, distrugătoarea lumii

În martie 1997 cometa Halle-Bop a fost zărită trecând deasupra Stonehange-ului, iar oamenii au privit acest lucru ca pe un semn rău. Ba că Lucifer va prelua conducerea lumii, ba că extratereştrii vin să ne invadeze etc. Din păcate, unii s-au şi sinucis din cauza asta, deşi nu aveau nici un motiv să o facă.

3 – Pământul, cuprins de ape

Specialistul Richard Noone a prezis în cartea sa din 1997, "Ultimul Dezastru", că planeta va fi cuprinsă de ape pe 5 mai 2000, atunci când, din cauza încălzirii globale, gheţarii se vor dezgheţa. Dar nu s-a întâmplat aşa…

2 – Un nou mileniu, un nou semn rău

Multă lume a considerat că intrarea într-un nou mileniu este un semn rău. Dezastrele vor începe să se întâmple pe rând, până când omenirea îşi va găsi sfârşitul. Dezastre naturale au mai avut loc, ce-i drept, însă deocamdată nu ne-a venit sorocul.

1 – O gaură neagră "regizată"

Ştiţi cu toţii de episodul de anul trecut, când câţiva oameni de ştiinţă din Elveţia au afirmat că pot stabili exact condiţiile în care a fost creată lumea, descoperind "particula lui Dumnezeu" (componenta magică care încheagă materia în univers), cu ajutorul unui accelerator de particule. Din această cauză toată lumea s-a panicat, determinându-ne să ne aşteptăm la dispariţia treptată a planetei. Scepticii se aşteptau ca experimentul să provoace apariţia unei găuri negre care ar fi putut înghiţi Pământul până în 2012, însă temerile nu au fost justificate. Până la urmă, nu s-a mai întâmplat nimic.

Aşadar, încă mai credeţi în diverse profeţii cu privire la sfârşitul omenirii?

Concluzia: Nu e sfarsitul in 2012!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU va fi sfarsitul lumii in 2012 oh go on. Dar cred ca se va intampla ceva.Nu sunt sigur ce dar probabil ceva marcant.