| CristianoCris a întrebat:

Deci... sa va explic m-am gandit intr-o zii sa curat calculatorul toate bune si frumoase am terminat de curatat de atunci nu mai imi merge deloc mouse si tastatura prin usb si nici sunetul la pc? oare ce o avea?

Răspuns Câştigător
| Sorin20031 a răspuns:

Atunci iti recomand sa nu mai faci acelasi lucru decat daca chiar sti de faci. Acum poti sa te uiti la un video detaliat si sa il remontezi sau daca nu merge sa chemi pe cineva mai experimentat. Ai putea sa verifici device manager, mausul si tastatura in control panel inainte de orice altceva!

| CristianoCris explică (pentru Sorin20031):

Multumesc o sa apelez la cineva mai experimentat

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde de cum l-ai curatat. Depinde de cu ce l-ai curatat. E vag spus ca l-ai curatat. Curatat inseamna si sters praful de pe el, dar si deschisa carcasa si umblat la fiecare componenta.

| CristianoCris explică (pentru cristi202):

Am luat fiecare componenta de pe el... si le-am pus la loc

| cristi202 a răspuns (pentru CristianoCris):

Atunci repeta operatiunea. Mie mi s-a intimplat doar sa mut dintr-un loc in altul calculatorul si sa nu se mai deschida deloc, si cand am umblat la fiecare componenta incercidn sa o fixez a luat-o din loc.

| Sorin20031 a răspuns:

Probabil ca ai atins un cablu si nu mai sta bine sau daca ai umblat in unitate cred ca ai scos un fir de curent care vine din sursa din placa de baza si acum nu mai alimenteaza perifericile!

| CristianoCris explică (pentru Sorin20031):

Am luat toate componentele jos si le-am pus la loc... de atunci mouse si tastatura nu functioneaza primeste curent dar cand tastez nu se intampla nimic