| spaimaspaima a întrebat:

E bun inotul la nevralgie intercostala am de 6 luni si nu mai pot de nervi de suparare nu mai stiu ce sa fac. aș face orice numa sa imi treacă.?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ancaflorian a răspuns:

Daca ai nevralgie intercostala evita efortul. Insa, dat fiind faptul ca dureaza de 6 luni, eu as spune ca nu este o nevralgie. Ai fost la medic recent? S-au exclus alte cauze ale discomfortului? Ar trebui investigat daca nu cumva ai o problema cu coloana si ar trebui facuta poate si o radiografie pulmonara, desi in lipsa altor simptome, plamanii ar trebui sa fie OK.