| Root_ZAnomaly_1946 a întrebat:

Eu filmez cu bandicam, dar imi merge bine, ceea ce ma deranjeaza este ca ocupa mult spatiu, un video de 15 minute depaseste 1GB!
Stie cineva ce setari pot face sa ocupe mai putin si sa fie HD?
Setarile mele:
-codec video H264
- FPS 45
-Calitate 75
- sppling audio 4100
Aici ma refer strict la setari, nu vreau sa iau ceva hand breaker sau ceva de genul. (filmez team fortress2, minecraft si unturned)
Cine da un raspuns care sa ma ajute, dau funda!

5 răspunsuri:
| KnightOfNight a răspuns:

Bucură-te că folosește 1GB pe 15 minute Bandicamu`, altele, precum Fraps, consumă 1 GB pe minut! Tu ce vrei? 1GB pentru 15 minute este perfect, dacă ar consuma mai puțin ar fi calitatea proastă.

| Root_ZAnomaly_1946 explică (pentru KnightOfNight):

Nu-mi pasa de alte programe ca am mai folosit, dar nu mi se pare prea ok si vreau sa vad daca stie cineva niste setari care sa consume putin si sa se vada HD, daca nu exista... asta e!

| Username55 a răspuns:

Poti incerca alt program similar, spre exemplu: CamStudio, HyperCam, Fraps

| Andrei15092003 a răspuns:

Prea mult spilling audio. Am acelasi deranji.
P.S: Nu ai destule FPS

| Root_ZAnomaly_1946 explică (pentru Andrei15092003):

Am vazut ca se misca destul de bine.