| AbeautifulMind a întrebat:

Funda!
Ce facultate imi recomandati intre cele doua si de ce?
Administratie Publica sau Stiinte Politice?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu o sa te mint, sper sa nu te superi. Ambele facultati sunt de rahat. Nu vad un viitor prea luminos pentru absolventi. In fine, dintre cele doua, as merge la Administratie Publica. Parca e mai in regula. Stiintele politice... vai si amar.

| GabiD a răspuns:

Buna! Iti recomand administratie publica.Stiintele politice nu prea sunt de viitor decat daca "ai noroc". Plus ca am vazut la televizor ca, anul acesta, a fost printre cele mai slab ocupate facultati.Cea de Administratie te poate ajuta si in afara unui domeniu public.