| ღβأβأ a întrebat:

Hei! Mi-am facut parul cu albastru de metil si mi-au ramas mainile colorate, parca sunt Avatar laughing). Intrebarea e: Cum se duce albastrul de metil/violetul de gentiana de pe piele?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Violetul de gentiana se curata instant cu un amestec de alcool si acetona ( 100 ml alcool etilic absolut 93-99 grade + 2 ml acetona). Daca nu gasesti alcool etilic in farmacii, e buna si palinca ardeleneasca( concentratie alcoolica 70 grade)!

Bula
| Bula a răspuns:

Se curata ca si nucile - cu timpul.

| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns:

In cateva zile nu o sa-l mai ai.
Incearca acetona\diluant :v

| Cherry94 a răspuns:

Buna, i cearca cu sare de lamaie sau spirt sa te speli.