| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am achizitionat recent un laptop Lenovo G500, si nu are windowsul instalat, dar am primit un CD la el care are windows 8 cu tot cu drivere, dar problema ii ca atunci cand aprind laptopul imi spune sa setez data si ora, apoi dupa ce le-am setat imi apare o chestie " >C:\ " si nu stiu ce sa scriu acolo, ma poate ajuta cineva sa-l configurez? daca da dati-mi add pe mess la joker_pesak, sau raspundeti la intrebare happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa bagi cd/dvd-ul cu windows 8 in unitate si apoi sa restartezi pc-ul.Cand apare scris voot atappi from cd, apesi orice tasta.va incepe instalarea. Abia pe la sfarsitul instalarii setezi data si ora.

| Hicava99 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am prins m-ai tarziu ca nu avea niciun windows pe el laughing, dar mersii de raspunswinking

| anonim_4396 explică (pentru Hicava99):

Pai sigur ca trebuie instlat windowsul de pe cd ca sa poti seta ora.Altfel cum?

3 răspunsuri:
| StalkerSoul a răspuns:

Lasa-mi mesaj privat cu o poza daca se poate sa vad despre ce este vorba, te ajut cu draghappy